• Dzisiaj jest środa, 28/02/2024

    Dzisiaj są imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
12 / 02 / 2024

Zimowisko w gminie Bestwina 2024

Magiczny lód, kozia zagroda i świat z czekolady
Zimowisko w gminie Bestwina 2024

Od spotkania z sympatycznymi zwierzakami w „Koziej Zagrodzie” w Brennej rozpoczęło się 29 stycznia gminne zimowisko, w którym podczas dwóch turnusów udział brało 150 uczestników z klas 1-3. Bazą dla dzieci i ich opiekunów stała się Szkoła Podstawowa w Bestwince, gdzie też miały miejsce zajęcia stacjonarne. Smaczne obiady zapewniła gminna kuchnia.

Nie było na zimowisku ani chwili na nudę. Zabawa połączona z kreatywnymi warsztatami uruchomiła najgłębsze pokłady wyobraźni, wiadomości trudne do przyswojenia w szkolnych ławkach, tutaj wchodziły do głowy automatycznie. A może przydadzą się także w dorosłym życiu, rozwiną w hobby lub przyszłą pracę? Zajęcia pod intrygującym tytułem „Magiczny lód”, wycieczka do manufaktury czekolady w Węgierskiej Górce, gliwickie „Kolejkowo”, sala „Family Fun” w Oświęcimiu, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu strażaków z OSP Bestwinka, pogadanki o bezpieczeństwie i profilaktyce… Oferta była jak widać bardzo bogata – to w gminie Bestwina wieloletni standard.

Opiekę nad uczestnikami pełniła wykwalifikowana kadra pedagogiczna ze szkół w Bestwince i w Kaniowie pod kierunkiem Aleksandry Staniak i Katarzyny Tekieli. Organizatorzy tak mówią o celach i zadaniach zimowiska: Program został opracowany z uwzględnieniem założeń Gminnego Programu Profilaktyki, Programów Wychowawczych i Profilaktycznych szkół z terenu gminy, których nadrzędnym celem jest zapobieganie niepożądanym zjawiskom zachodzącym w środowisku oraz ich negatywnym konsekwencjom. Działania są ukierunkowane na wspieranie podopiecznych w procesie ich naturalnego rozwoju poprzez praktyczną realizację celów wychowawczych, edukacyjnych i terapeutycznych. Mają na celu dbanie o prawidłowy i wszechstronny rozwój dzieci. Priorytetem w tym zakresie jest wpływanie na uczestników w sposób, który stworzy im warunki do angażowania się w konstruktywne formy spędzania czasu wolnego, pozwoli lepiej radzić sobie z rozwiązywaniem pojawiających się problemów oraz współżyć w grupie zgodnie z przyjętymi normami społecznymi. Wskazując pozytywne wzorce wdraża się uczestników do podejmowania aktywności ruchowej, rozwija ich zainteresowania oraz wpływa na szeroko pojęty proces integracji.

Więcej zdjęć - GALERIA

Sławomir Lewczak, Aleksandra Staniak

GALERIA ZDJĘĆ

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera