• Dzisiaj jest sobota, 31/07/2021

    Dzisiaj są imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
16 / 07 / 2021

Z klubów sportowych: LKS Bestwina tworzy historię

Z klubów sportowych: LKS Bestwina tworzy historię

            Remis 3:3 z Pasjonatem Dankowice w 13 kolejce ligi okręgowej przesądził o historycznym awansie LKS Bestwina do IV ligi. Drużyna Sławomira Szymali rozegrała znakomity sezon, a na I Gali Podokręgu Bielsko – Biała w Wilkowicach delegacja klubu, wspólnie z wójtem Arturem Beniowskim, odebrała za mistrzostwo okazałe trofeum. Życzymy, by zawodnicy podążali śladami znakomitego Ryszarda Krausa, a w niniejszym artykule prezentujemy nie tylko czwartoligowego beniaminka, ale także młodzieżowe ekipy ze stadionu przy ul. Podzamcze. Informacje przygotowali trenerzy: Sławomir Szymala, Adrian Miroski, Wojciech Rogala, Mateusz Kal, Wojciech Wilczek, Kacper Mioduszewski i Justyna Niedoba. Prezes klubu, Tomasz Miroski, zwraca również uwagę na systematyczną rozbudowę infrastruktury. W ostatnich latach obiekt LKS Bestwina wzbogacił się o bieżnię i zaplecze lekkoatletyczne, drenaż i nawodnienie murawy, chodnik doprowadzający zawodników z budynku klubowego, jak również o nowy zegar. Bieżące aktualności znajdują się na systematycznie aktualizowanym profilu facebookowym klubu.

Seniorzy

Sezon piłkarski 2020/2021 podsumował trener Sławomir Szymala:

Miniony sezon był unikatowy - ze względu na pandemie COVID-19 do rozgrywek przystąpiło 19 drużyn (nie 16, jak to zawsze bywało) i zostały one podzielone na dwie grupy (w jednej grupie 9 drużyn a w drugiej 10) Rozgrywki podzielono na dwie rundy, gdzie po pierwszej rundzie po cztery pierwsze drużyny w tabeli z każdej z tych grup awansowały do tzw. grupy mistrzowskiej i w rundzie wiosennej z zerowym dorobkiem punktowym zaczynały walkę o awans do IV ligi. Pozostałe wpadały do grupy spadkowej  i w rundzie wiosennej zaczynały grę o utrzymanie. Drużyna LKS Bestwina po pierwszej rundzie zajęła trzecie miejsce w swojej grupie i awansowała do grupy mistrzowskiej z dorobkiem 37 punktów w 17 meczach.

Po awansie do grupy mistrzowskiej postawiliśmy sobie cel, by powalczyć o IV ligę i choć mieliśmy duże problemy ilościowo-kadrowe, to po 5 meczach zajmowaliśmy 1 miejsce z kompletem 15 punktów i przewagą 8 p. nad wiceliderem z Lędzin. Niestety, w 6 kolejce zremisowaliśmy, a w 8 i 9 kolejce przegraliśmy  swoje mecze i drużyna z Lędzin dogoniła nas w tabeli.

Pełni wiary w możliwość osiągnięcia naszego celu nie poddaliśmy się i po rozegraniu wszystkich 14 kolejek rundy wiosennej zapewniliśmy sobie historyczny awans na poziom IV ligi Śląskiej z dorobkiem 32 p. w w 14 meczach. Podsumowując cały sezon: był on najlepszy w 74 letniej historii klubu nie tylko ze względu na awans, lecz również pobicie wszelkich rekordów: 69 punktów i prawie 100 strzelonych goli w 32 rozegranych spotkaniach.

 

 

Juniorzy

Drużyna juniorów liczy 20 zawodników w rocznikach od 2005 do 2002. Piłkarze, którzy się wyróżniają trenują oraz rozgrywają mecze z drużyną seniorów, aby mogli jeszcze szybciej się rozwijać i nabierać doświadczenia w piłce seniorskiej. Juniorzy swoje treningi odbywają zasadniczo trzy razy w tygodniu, a najlepsi, zgodnie z tym, co napisano powyżej, mają jednostek treningowych aż pięć.

Sezon w trzeciej lidze okręgowej drużyna zakończyła na ostatnim stopniu podium. Trener Adrian Miroski uważa, że jego podopieczni wykonują bardzo dobrą pracą i stale się rozwijają.  Pomimo zróżnicowanego wieku starają się w każdym meczu „wyciągnąć” jak najwięcej. Istnieją plany przekształcenia drużyny juniorów w drugą drużynę seniorów, aby wszyscy byli maksymalnie przygotowani do gry w najwyższej kategorii wiekowej.

Trampkarze

Prowadzony przez Wojciecha Rogalę zespół trampkarzy tj. zawodników urodzonych w latach 2006 i 2007, to drużyna złożona z chłopców z terenu gminy Bestwina i z pobliskich dzielnic Bielska-Białej (Komorowice czy Hałcnów). Mimo iż w całym klubie trenuje blisko 150 dzieci, to zespół trampkarzy jest najmniej liczny, na treningi uczęszcza dziesięciu chłopców Same zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu, weekendami rozgrywane są mecze. W zależności od warunków pogodowych treningi prowadzone są na stadionie LKS Bestwina, na szkolnym orliku czy nawet w hali. Zespół bierze udział w rozgrywkach IV ligi okręgowej C1 Trampkarz prowadzonej przez Beskidzki ZPN. Przed okresem pandemii ten sam zespół brał udział w rozgrywkach Śląskiego ZPN III ligi wojewódzkiej jednak nie zdołał się w niej utrzymać wobec takich przeciwników jak BBTS Podbeskidzie, GKS Tychy czy Pniówek Pawłowice. Rzecz jasna okres lockdownu zmusił drużynę do długiej przerwy w treningach, jednak w miarę możliwości chłopcy wykonywali treningi w domu, co regularnie raportowali zdjęciami i filmikami. Od nowego sezonu trzon zespołu będą tworzyć zawodnicy urodzeni w latach 2007, 2008 i 2009.

Młodzicy

Drużyna młodzików LKS Bestwina w sezonie 2020/2021 brała udział w rozgrywkach podokręgu Bielsko-Biała Młodzik Starszy D1 dla rocznika 2008 i młodsi. Rozgrywki w rundzie jesiennej zespół ukończył na trzecim miejscu, natomiast w rundzie wiosennej uplasował się na miejscu piątym. W skład drużyny wchodzą zawodnicy z roczników 2008, 2009 oraz 2010. Obecnie kadra liczy 18 zawodników, treningi odbywają się trzy razy w tygodniu po 90 minut.

W okresie zaostrzonych obostrzeń związanych z pandemią drużyna prowadziła treningi zdalne. Zawodnicy otrzymywali od trenera filmiki z zadaniami do wykonania samodzielnie w domu, następnie odsyłali materiały ze swoim wykonaniem. Było to równoznaczne z obecnością na treningu. Chłopcy wykazali się dużym zaangażowaniem i samodyscypliną w aspekcie wykonywanych zadań.

 

Trenerem drużyny młodzików przez 5 lat był Mateusz Kal, natomiast od nowego sezonu jego obowiązki przejmie Wojciech Wilczek. Wszystkich zainteresowanych chłopaków klub serdecznie zaprasza na treningi - więcej informacji pod numerem kontaktowym trenera Wojciecha: 608 109 258.

Drużyna kobieca

Funkcję trenera  kobiecej drużyny piłki nożnej w Bestwinie pani Justyna Niedoba objęła od początku lutego tego roku. Drużyna budowana jest od nowa, pojawiło się dużo nowych zawodniczek i wszyscy pracują nad zgraniem się zespołu. W chwili  obecnej w ekipie z Bestwiny trenuje 18 zawodniczek, z czego trzy nie mogą startować w czwartoligowych rozgrywkach ligowych przez zbyt młody wiek. Drużyna ma w sobie bardzo duży potencjał, w następnym sezonie pragnie powalczyć o trzy pierwsze miejsca w tabeli. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki o 18.00.

Orliki

W tej grupie wiekowej prowadzonej przez Wojciecha Wilczka (rocznik 2010 i młodsi) na treningach pojawia się około 20 młodych piłkarzy, osoby wyróżniające się przechodzą do grupy starszej, aby mogły jeszcze więcej i szybciej się rozwijać. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu na „orliku” lub na boisku w Bestwinie, zależnie od pogody. Wtorki i piątki to treningi od 18:00 do 19:30, natomiast środy - 17:30-18:45. Drużyna gra  w okręgowej lidze orlików, grając w formie turnieju „każdy z każdym”

Skrzaty i żaki

Do grupy wiekowej skrzatów uczęszcza 17 zawodników, natomiast w grupie wiekowej żaków jest 28 zawodników. Treningi w tych grupach prowadzi Trener Kacper Mioduszewski, tel. 668725780.

 

Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera