• Dzisiaj jest sobota, 21/05/2022

    Dzisiaj są imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
10 / 05 / 2022

Z bronią – bezpieczniej!

Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej „SPARROW”, Stowarzyszenia sportowo – kolekcjonerskiego miłośników broni palnej „Strzelam bo lubię”, Grupie Ratownictwa PCK z Czechowic-Dziedzic Policji oraz Straży Pożarnej z Bestwiny w dniu 8 maja w Muzeum Regionalnym w Bestwinie odbyło się szkolenie z zasad bezpiecznego obchodzenia się bronią oraz z zasad zachowania się na strzelnicy sportowej. Z uwagi na obecną sytuację w regionie i wojnę na Ukrainie, wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie.

Prezentacji jednostek broni oraz szkolenie opracowane na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic przeprowadzone było przez członków stowarzyszeń strzeleckich: Jakuba Krawczyka, Grzegorza Gabor, Marcina Banot oraz Dariusza Wróbel. Nad wydarzeniem czuwali przedstawiciele Policji: starszy sierżant Dominik Piecha oraz sierżant sztabowy Paweł Siedliński. Szkolenie z zakresu  ratownictwa oraz pierwszej pomocy przeprowadzali członkowie Grupy Ratownictwa PCK z Czechowic-Dziedzic.

Podczas spotkania wywiązała się merytoryczna dyskusja, w której padło wiele interesujących pytań. Zgormadzonych w szczególności zainteresowało kto może posiadać broń w Polsce? Jak uzyskać pozwolenie na broń palną? Jak wygląda egzamin na WPA? Jak legalnie kupić broń palną w Polsce? Jak legalnie sprzedać broń palną w Polsce czy Jak rozszerzyć kolekcję?

Na zakończenie wydarzenia każdy z uczestników miał możliwość zapoznania się z prezentowanymi egzemplarzami broni wraz z przeszkoleniem z obsługi.

 Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na strony organizatorów wydarzenia: http://stowarzyszeniesparrow.pl/ oraz https://aks.strzelambolubie.eu/

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera