• Dzisiaj jest środa, 19/06/2024

    Dzisiaj są imieniny: Gerwazego, Protazego

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
11 / 06 / 2024

XVII Janowicki Rajd Rowerowy

Nowa trasa i nowe wyzwania – XVII Janowicki Rajd Rowerowy

8 czerwca 2024 roku  o godzinie 14.00 z terenów rekreacyjnych w Janowicach wyruszył XVII Janowicki Rajd Rowerowy. Imprezę po raz siedemnasty poprowadziła polonistka Jolanta Kuczyńska. Za wydawanie koszulek i bloczków uczestnikom rajdu odpowiedzialne były panie: A. Leśniak, E. Nikiel, R. Martyniak, E.Żmij i J. Małojło, E. Moczek, B. Śleziak-Dranka. Zdjęcia w czasie rajdu i części artystycznej wykonywała Dorota Kuminek, a dron obsługiwał  - Szymon Kuminek.

338 rowerzystów w doskonałych humorach pokonało 15,5 kilometra. Zanim jednak wyruszyli, błogosławieństwa udzielili im ksiądz proboszcz Robert Kurpios i  ksiądz Józef Walusiak, który także brał udział w rajdzie, zatem pogoda i bezpieczeństwo gwarantowane  było podwójnie.

W tym roku trasa była wymagająca, wiodła ulicami: Janowicką, Górską, Groszkową, Bestwińską, Podleską, Szkolną, Krakowską, Podzamczem, Leszczynową, Szkolną, Prusa, Konopnickiej, Janowicką, Pszczelarską, Targanicką i ponownie Janowicką. O bezpieczeństwo jadących zadbała Policja wraz z Dyrektor ZSP Agnieszką Czerwińską, Strażacy i Ratownicy. Peleton prowadzili Marta Nikiel oraz  radny i sołtys Janowic Stanisław Nycz, prezes OSP Grzegorz Damek, a zamykały Ewelina Nikiel i Anna Pycia.

Na uczestników rajdu czekał już na terenach rekreacyjnych Zastępca Wójta Mariusz Szlosarczyk, który wręczył następnie dyplomy i nagrody ufundowane przez gminę Bestwina: najmłodszemu uczestnikowi jadącemu samodzielnie, najmłodszemu uczestnikowi jadącemu w koszyku, najliczniejszej zgłoszonej grupie – w tym roku była to  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Janowicach (20 osób), najliczniejszej rodzinie i najstarszemu uczestnikowi. Wręczaniu towarzyszyły brawa uznania.

Zaraz potem rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez nauczycieli ZSP w Janowicach. Jako pierwsi wystąpili przedszkolacy pod opieką Faustyny Stanclik i Anny Beśki. Następnie wystąpiły cheerleaderki przygotowane przez Natalię Pieczkę – absolwentkę ZSP w Janowicach, po dziewczynkach – wokaliści: Michalina Czana, Miłosz Durajczyk, Anna Ochman, czwartoklasiści w utworze instrumentalnym i tercet: Emilia Korczyk, Julia Bińkowska, Karolina Damek przygotowani przez Annę Makuchowską oraz uczniowie szkolnego koła teatralnego (Maria i Aleksandra Redosz, Joanna Bogusz, Zuzanna Kraus i czwartoklasiści-statyści)  przygotowani przez Jolantę Kuczyńską. Część artystyczną zakończył Igor Jakubowski, grając na akordeonie wiązanki ludowe. Na zakończenie, co stało się jż tradycją, odtańczono taniec – „belgijkę”, w której wzięła udział radna Wiesława Ochman-Szeliga. Funkcję fotoreportera przejął radny Jerzy Borutka. Zabawa bardzo się podobała. Wszystkie dzieci biorące udział w występach artystycznych otrzymały słodki poczęstunek.

Wśród licznych dodatkowych atrakcji dla najmłodszych znalazły się bańki mydlane, które powstawały pod okiem Justyny Małojło i Marty Nikiel, tatuaże i malowanie twarzy, w wykonaniu Barbary Nycz, Danuty Łaciak, Angeliny Bubak-Pucka i Aleksandry Niemczyk – absolwentki  szkoły oraz dziewczynek z klasy 5 i 7, były też dmuchańce. Wśród osób, które czekały na przyjazd rowerzystów, była także Prezes KGW w Janowicach – Krystyna Norymberczyk.

O godzinie 18.00 zakończyła się część rajdowo-szkolna i rozpoczął Piknik wraz z zabawą taneczną do białego rana. O dobrą zabawę zadbał zespół MAXIM. W tym roku Rada Rodziców serwowała: przepyszną grochówkę, wspaniałe duszonki, grillowane kiełbasy, karczki i kaszanki oraz frytki, ciasta i oczywiście chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Przewodnicza Rady Rodziców, Magdalena Grygier wraz z zespołem Rodziców uczniów i absolwentów czuwała na tym, by nikomu niczego nie zabrakło, wszystko działo się zgodnie z planem i by po imprezie zostały jak najlepsze wspomnienia. I tak będzie, bo słowa, które określają rajd i piknik to: współpraca, życzliwość, społeczność. W przyszłym roku Janowicki Rajd Rowerowy osiągnie pełnoletność 😊

Dziękujemy Sponsorom za wsparcie i Każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do tego, że impreza kolejny raz miała miejsce.

Jolanta Kuczyńska

GALERIA ZDJĘĆ

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera