• Dzisiaj jest środa, 29/03/2023

    Dzisiaj są imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
17 / 03 / 2023

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w gminie Bestwina

W dniu 17 marca wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wizytował powiat bielski, zapoznając się z wykonaniem inwestycji sfinansowanych w ostatnim czasie ze środków rządowych. Po spotkaniu roboczym w Starostwie Powiatowym wojewoda wraz z delegacją samorządowców i parlamentarzystów rozpoczął wizyty w kilku gminach, w tym także w gminie Bestwina. Na terenie Kaniowa razem z wójtem Arturem Beniowskim zwiedził tereny rekreacyjne ze skateparkiem, w Bestwince obejrzał budynek OSP po termomodernizacji, most na Łękawce i skrzyżowanie ul. Dworkowej, św. Floriana i św. Sebastiana.

Wojewodzie towarzyszyli ponadto minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda, posłowie na Sejm RP Przemysław Drabek i Grzegorz Gaża, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Ewa Żak, starosta bielski Andrzej Płonka.

Warto nadmienić, że łączna wartość dofinansowania inwestycji ze środków rządowych dla gminy Bestwina wyniosła w ostatnim czasie ok. 19 mln. zł. – są to zadania związane z drogami, chodnikami, termomodernizacją, sportem itd.

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera