• Dzisiaj jest środa, 19/06/2024

    Dzisiaj są imieniny: Gerwazego, Protazego

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
10 / 06 / 2024

VII Piknik Rodzinny w Bestwince

Rozbawiona, słoneczna Bestwinka – VII Piknik Rodzinny

Wójt gminy Bestwina Grzegorz Boboń uroczyście otworzył w Bestwince VII Piknik Rodzinny, imprezę, która w gminnym kalendarzu zagościła już na trwałe, a organizowana jest przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Z. Pietrzykowskiego w Bestwince. Wydarzenie miało miejsce 8 czerwca na terenach sportowo-rekreacyjnych KS Bestwinka, w trakcie Pikniku zorganizowano charytatywną zbiórkę pieniędzy na rehabiltację i leczenie Bartusia Wawszczyka.

Piłkarski Turniej Orlików przypomniał wszystkim gościom, że rok 2024 jest także rokiem jubileuszu 75-lecia Klubu Sportowego Bestwinka. Sportowych akcentów było zresztą znacznie więcej, należały do nich konkurencje dla dzieci ze szkoły podstawowej, pokazy akrobatyki i karate, mecze z udziałem przedszkolaków czy rodziców. Olimpijskie osiągnięcia patrona szkoły zobowiązują i zachęcają do rozwoju w tym kierunku. Również zwolennicy tańca mogli znaleźć coś dla siebie – Dzieci z SP w Bestwince zaprezentowały pokaz zumby, ponadto szkoły Cubana i Soca w bardzo efektowny sposób zaznaczyły swój udział.

Do stałych elementów Pikniku Rodzinnego od lat należą pokazy strażackie i ratownicze oraz prelekcje prozdrowotne. Spotkanie z druhami, druhnami i ich zapleczem sprzętowym umożliwiła OSP Bestwinka, a zasad udzielania pierwszej pomocy uczyli przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża. Na miejscu pojawili się poza tym policjanci. Mgr Paulina Kulka poprowadziła interesujący wykład pod tytułem „Porady Doktor Stópki”.

Atrakcji organizatorzy przygotowali całe mnóstwo – Wystawa Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej „Sparrow” zachęciło do zaznajomienia się ze swoimi zbiorami, natomiast gratką dla miłośników motoryzacji był samochód DKW F8 Meisterklasse z 1939 i inne zabytkowe pojazdy, szczególnie jednoślady. Oczywiście punktami obowiązkowymi każdego Pikniku w Bestwince są punkty gastronomiczne, dmuchańce, zajęcia plastyczne, loteria  z nagrodami… można wymieniać w nieskończoność, wszystko to dzięki hojności sponsorów. Oprawę muzyczną zapewnił niezawodny DJ- wodzirej Tomi.

Patronat honorowy sprawował wójt gminy Bestwina Grzegorz Boboń. Organizatorzy w mediach społecznościowych tak podsumowali całe przedsięwzięcie: Dziękujemy wszystkim za pomoc, zaangażowanie i współpracę! To był wspaniały dzień pełen zabawy, smakowitych potraw i miłej atmosfery. Dzięki Waszej pomocy udało nam się zorganizować super wydarzenie, które zostanie na długo zapamiętane przez wszystkich Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do sukcesu pikniku poprzez przygotowanie pysznych potraw, udzielenie wsparcia logistycznego oraz biorąc udział w licznych atrakcjach. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, zaangażowanie i za to, że mogliśmy razem spędzić ten wspaniały dzień. Dziękujemy za to, że włączyliście się do naszej społeczności i razem z nami tworzycie przyjazne i aktywne środowisko dla naszych dzieci.

Sławomir Lewczak
Foto: Rada Rodziców ZSP w Bestwince

GALERIA ZDJĘĆ

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera