• Dzisiaj jest poniedziałek, 20/09/2021

    Dzisiaj są imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
09 / 07 / 2018

VII Charytatywne Święto Sportu w Kaniowie

Szczęśliwe siódemki Dawida – VII Charytatywne Święto Sportu w Kaniowie

            Siódmy dzień siódmego miesiąca i siódme święto sportu! - zauważył prezes LKS „Przełom” Kaniów Grzegorz Wieczorek – święto, na którym spotykamy się, by pomóc naszemu małemu zawodnikowi Dawidowi, który doznał początkiem tego roku udaru mózgu. Wierzę, że nasza obecność tutaj, w Kaniowie, przyczyni się do szybkiego powrotu dzielnego piłkarza na murawę!

            Przygotowania do imprezy rozpoczęły się na długo przed jej startem. Zaproszenie występujących zespołów i drużyn piłkarskich, zbiórka fantów na loterię, zaangażowanie wolontariuszy… to wymaga wielu miesięcy ciężkiej pracy, ale dzięki dziesiątkom wspaniałych ludzi „Święto Sportu” z roku na rok jest coraz bardziej atrakcyjne i oferuje nowe powody do radości dla dorosłych i dzieci. Szczególne słowa uznania należą się członkom „Przełomu” i pani Dorocie Wojciechowskiej, która koordynowała i prowadziła całe wydarzenie. Wielu sponsorów czy anonimowych darczyńców przyczyniło się do tego, by w sercach Dawida i jego rodziców zagościła nadzieja na dobre jutro…

Jeśli Święto Sportu – to był i sport, w bardzo dużych dawkach. Na płycie klubowego boiska zagrały ekipy żaków, a później kibice zobaczyli także oldbojów „Przełomu”, strażaków OSP Kaniów, reprezentację Zagłębia Dąbrowskiego, śląskich oldbojów… do aktywności fizycznej zaliczymy również wspinanie się na specjalnej ściance, chodzenie na szczudłach i inne zabawy ruchowe dostępne na boisku bocznym.

            Niesamowity show pełen dymu i zapachu spalonej gumy dali motocykliści. Ulicami Kaniowa przejechała parada „demonów szos”. Bielscy motocykliści i „Free Oświęcim” pokazali, na co ich stać, zaś akrobacje dokonywane przed Domem Gromadzkim to absolutne wyżyny tej trudnej sztuki. Wszystkie pojazdy można było następnie podziwiać z bliska.

Organizatorzy zadbali ponadto o dobrze zaopatrzony bufet, mnogość stoisk z artykułami dekoracyjnymi, kosmetykami i słodyczami oraz o odpowiedni poziom wrażeń artystycznych. Wystąpili: Zespól „Kontrasty” z Komorowic, „Włóczykije”, Formacja Tańca Jazzowego JJ, tancerka Emilia Sałek, zespoły „Harpago” oraz „Fortis” z Kostkowic prowadzący zabawę taneczną. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni” zaoferowało zaplatanie warkoczyków i malowanie twarzy, a goście, którym mało było wrażeń motoryzacyjnych, mieli okazję przejechać się samochodem „Tesla”.

            Na tym nie koniec! Kule „Bumper Ball”, bańki mydlane, nauka udzielania pierwszej pomocy, spotkanie z malarzem Romualdem Romańczykiem, zajęcia z udziałem czworonożnych przyjaciół… wymieniać można długo, ale najważniejszy w całej tej historii jest Dawid Piekiełko, bo to dla niego zmobilizowało się tyle osób. W centrum Kaniowa trudno było znaleźć wolne miejsce parkingowe. Nikt nie wyszedł z imprezy niezadowolony – największym powodem do osobistej satysfakcji stała się oczywiście świadomość pomocy walczącemu o zdrowie dzieciakowi. Razem z nim wygraliśmy nasz kaniowski mundial!

Więcej zdjęć  - GALERIA

Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera