• Dzisiaj jest środa, 29/03/2023

    Dzisiaj są imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
30 / 01 / 2023

Twórcy kultury z gminy Bestwina nagrodzeni na gali powiatowej

Tworzą kulturę niebanalną – twórcy z gminy Bestwina nagrodzeni na gali powiatowej

Trzy osoby z gminy Bestwina: Marta Mańdok – Bury, Sebastian Frączek i Kacper Wójtowicz, zostały docenione przez starostę Andrzeja Płonkę na noworocznym spotkaniu z twórcami i animatorami kultury powiatu bielskiego. Uroczysta gala z udziałem samorządowców i parlamentarzystów miała miejsce 27 stycznia na reprezentacyjnym dziedzińcu Zamku Sułkowskich. „Spotykamy się w gronie ludzi kultury od 24 lat, czyli od początku istnienia naszego powiatu. Jako samorząd chcemy przede wszystkim podziękować. To okazja również do rozmów o tym co było, ale też o nowych pomysłach które być może uda się zrealizować w przyszłości”- mówił starosta bielski. 

Przedstawiciele gminy Bestwina wywierają na kulturalnym życiu powiatu mocne piętno: obok takich uznanych marek jak Orkiestra Dęta czy Zespół Regionalnych mieszka tutaj, uczy się i pracuje wiele osób wartych wypromowania i nagrodzenia. Temu służą doroczne podsumowania, takie jak to w Bielsku – Białej. Oprócz wysłuchania okolicznościowych przemówień i odbierania gratulacji, laureaci wysłuchali koncertu zespołu „Porąbczanie” i tria „The TreeX”.

Oto krótka charakterystyka laureatów z gminy Bestwina:

Sebastian Frączek – nagroda za wyjątkową działalność artystyczną w zespole wokalno-instrumentalnym „Vocalis” z Janowic oraz edukację muzyczną wśród mieszkańców powiatu bielskiego, w szczególności z gminy Bestwina. Zespół działa przy parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach od 2010 r.

Kacper Wójtowicz – nagroda za wyjątkową działalność artystyczną oraz edukację muzyczną wśród dzieci i młodzieży z powiatu bielskiego, w szczególności na terenie gminy Bestwina. To student Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 5 lat jest członkiem zespołu Allegro przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bestwinie, gdzie pełni rolę akompaniatora i realizatora dźwięku. Ponadto jako gitarzysta występuje w projekcie muzycznym „Trio” oraz zespole „Sempre Dolce”. Prowadzi Kameralne Studio Muzyczne, które mieści się w budynku bestwińskiego ośrodka kultury, gdzie realizuje nagrania studyjne.

Marta Mańdok-Bury – wyróżnienie wieloletnią pracę zawodową, realizację wielu kreatywnych inicjatyw edukacyjnych w zakresie zachowania lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz kreowanie pozytywnego wizerunku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie. Bibliotekarz z 17-letnim stażem pracy, obecnie pracuje w filii bibliotecznej w Bestwince. Realizuje szereg projektów m.in. Projekt edukacyjno-profilaktyczny „Bestwińskim śladem”, cykl wystaw promujących twórczość ludową Beskidów, cykl spotkań pt. „Poznajemy nasze Małe Ojczyzny” wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Zespołem Regionalnym „Bestwina”. Nagroda została przyznana na wniosek Książnicy Beskidzkiej, pełniącej funkcje biblioteki powiatowej.

Foto: Powiat bielski

Więcej:

https://www.powiat.bielsko.pl/aktualnosc-1476-tworcy_i_animatorzy_kultury_uhonorowani.html

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera