• Dzisiaj jest poniedziałek, 20/05/2024

    Dzisiaj są imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
07 / 05 / 2024

Puchar Świata we Freedivingu – medale Magdaleny Solich-Talandy

Na pływalni Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej w dniach 1-4 maja przeprowadzono zawody z cyklu Pucharu Świata oraz Basenowych Mistrzostw Polski we freedivingu, czyli nurkowaniu na wstrzymanym oddechu. W tych zmaganiach wzięło udział blisko 40 zawodniczek i zawodników, rywalizujących w konkurencjach statyki i dynamiki. Do ścisłej światowej czołówki należy Magdalena Solich-Talanda z Bestwiny, rekordzistka globu w pływaniu w monopłetwie oraz płetwach podwójnych, zawodniczka nie zawiodła podczas łódzkich mistrzostw, wygrywając klasyfikację generalną.

Łącznie Magdalena Solich-Talanda zdobyła sześć krążków, gdyż Puchar Świata był jednocześnie Mistrzostwami Polski. Freediverka prowadzona przez trenera i zarazem męża Mateusza Talandę zwyciężyła w konkurencji DYN-BF (pływanie dynamiczne w płetwach podwójnych), zajęła drugie miejsce w DNF (pływanie dynamiczne bez płetw) oraz w DYN (pływanie dynamiczne z płetwami), to pozwoliło jej zająć miejsce na szczycie tabeli obejmującej wszystkie starty.

Zawody były szansą na zdobycie kwalifikacji do mistrzostw świata, które na początku lipca odbędą się w Belgradzie. Ponadto wchodzą one w cykl eliminacji do World Games, czyli igrzysk sportów nieolimpijskich. Impreza ta odbędzie się przyszłym roku w wakacje w chińskim Czengdu. 

GALERIA ZDJĘĆ

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera