• Dzisiaj jest środa, 28/09/2022

    Dzisiaj są imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
12 / 08 / 2022

Inwestycje w gminie Bestwina – sierpień 2022

Zapraszamy do zapoznania sięz przeglądem najważniejszych zadań inwestycyjnych realizowanych lub zaplanowanych do wykonania w najbliższym czasie na terenie gminy Bestwina:

1. Postępują prace związane z bieżącymi inwestycjami: przebudowa chodnika przy ul. Witosa w Bestwinie; budowa sali gimnastycznej w Janowicach – roboty murarskie.

2. Podpisano umowę na zadanie „Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bestwince”. Wykonawcą jestFHU „EURO-BUD” Piotr Szewczyk z Libiąża, kwota wynosi 960 246,71 brutto; termin wykonania: do 17 grudnia 2022 r. Zakres obejmuje wymianę stolarki okiennej, docieplenie ścian, remont dachu.

3. Ogłoszono przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Bestwince przy ul. Floriana i ul. Św. Sebastiana oraz w Bestwinie w rejonie ul. Gospodarskiej. Rozstrzygnięcie przetargu odbędzie się we wrześniu.

4. Gmina otrzymała promesę dofinansowania inwestycji pn.: „Odbudowa ulicy Granicznej w Bestwinie i Janowicach”. Promesa w wysokości 2 744 000 zł udzielona jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

5. Przypominamy również o promesie otrzymanej z „Polskiego Ładu” na odbudowę drogi - ul. Mirowskiej wraz z poboczami i odwodnieniem w miejscowości Kaniów o wartości kosztorysowej 2,7 mln zł i dofinansowaniu w wysokości 2,565 mln zł.

6. Rozpoczęły się roboty związane z przebudową przeprawy w ciągu ul. św. Sebastiana Bestwince. Jak informowaliśmy, jest to inwestycja powiatowa. Obejmuje rozbiórkę starego mostu, budowę nowego, a także przebudowę dojazdów. W planach jest umocnienie dna i brzegów rzeki oraz skarp przy podporach nowej przeprawy.

7. Na terenach rekreacyjnych w Kaniowie odświeżono istniejącą infrastrukturę; odmalowana została estrada, miejsce występów w ramach Święta Karpia Polskiego i innych imprez plenerowych.

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera