• Dzisiaj jest środa, 30/09/2020

    Dzisiaj są imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

03 / 12 / 2019

Dzień Czystego Powietrza w ZSP Bestwinka

„Nie” dla smogu - 15. Dzień czystego powietrza w szkole w bestwince

            Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najpoważniejszych problemów w Polsce. Dotyczy każdego człowieka. Z powodu smogu najbardziej cierpią dzieci i osoby starsze, zwłaszcza chore. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie, zatem jego czystość jest niezwykle ważna. Niestety, Polska jest jednym z krajów, w których powietrze jest najbrudniejsze.

            W tym roku, końcem listopada, uczniowie naszej szkoły postanowili aktywnie włączyć się w obchody 15. Dnia Czystego Powietrza, realizowanego przez Fundację Ekologiczną Arka. Celem akcji jest walka o czyste powietrze i uświadamianie społeczeństwu, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci, mułów i innych trujących opałów w piecach domowych.

W ramach  edukacji ekologicznej uczniowie  przygotowali scenki pt. „Przychodzi powietrze do lekarza”, celem których było wskazanie najczęstszych przyczyn i skutków zanieczyszczenia powietrza oraz sposobów walki z nimi. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i wychowawców mogliśmy podziwiać nie tylko talent aktorski oraz kreatywność dzieci, ale również wiedzę  z zakresu ekologii.

ZSP Bestwinka

GALERIA ZDJĘĆ