• Dzisiaj jest poniedziałek, 20/05/2024

    Dzisiaj są imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
14 / 05 / 2024

Bestwińska Noc Muzeów

ILONA KUBICZEK

W jej pracach przewijają się głównie motywy roślinne i wiejskie pejzaże. Inspiruje się przyrodą, bez której nie mogłaby żyć. Najchętniej sięga po akwarele, ołówek i tusz.

Naukę rysunku rozpoczęła w 1996 roku w „Szkole rysunku Koletek” w Krakowie, prowadzonej przez Beatę i Lucjana Krupów w ramach kursu przygotowawczego do egzaminów wstępnych na Wydział Architektury. Z wykształcenia jest architektem. Po kilku latach pracy w zawodzie postanowiła wrócić do rysowania. Z chwilą podjęcia ostatecznej decyzji rezygnacji z pracy w biurze projektowym, pojawił się dobry czas na rozwijanie umiejętności rysunkowych i malarskich

W roku 2020 dołączyła do Grupy Plastyków "Jaskółka" z Bestwiny, gdzie pod okiem Sylwii Rakowskiej zgłębia wiedzę i nabywa nowe umiejętności w posługiwaniu się między innymi akwarelą i akrylem.

Nieustannie pracuje nad rozwojem swoich umiejętności ponieważ wyznaje zasadę, że talent, to tylko ułamek procenta. Oprócz udziału w cyklicznych spotkaniach grupy Jaskółka brała udział w indywidualnych zajęciach w pracowni Marzeny Czanieckiej oraz w warsztatach akwarelowych prowadzonych przez Miłosza Nosiadka.

W ostatnich latach wystawiała swoje prace w lokalnych bibliotekach, oraz brała udział w zbiorowych wystawach grupy Jaskółka w Muzeum Regionalnym w Bestwinie, w Pałacu Czeczów w Kozach, Galerii Pod Ratuszem w Strumieniu, Galerii Sztuki na Zdrojowej w Jaworzu.

Brała udział w I Plenerze Malarskim pt. "Barwy Beskidów" organizowanym przez Powiat Bielski w Szczyrku w 2022 roku.

Prowadziła zajęcia z rysunku odręcznego pt:”Ołówek to podstawa

O wystawie:

na wystawie znajdują się najlepsze prace, które powstały w latach 2021-2024.

(najlepsze według bardzo subiektywnej i krytycznej oceny autorki)

Składają się na nie:

– pejzaże z najbliższej okolicy, które powstały na potrzeby kalendarza na 2022 rok.

– prace z cyklu: „niebo z widokiem” przygotowane na wystawę w bibliotece w Janowicach, gdzie postanowiłam zmierzyć się z niebem (co okazało się wcale nie takie łatwe)

– prace z warsztatów akwarelowych w Istebnej

– prace wchodzące w skład nowego cyklu, którego tematem są niesamowite, choć zwyczajne i pospolite rośliny

GALERIA ZDJĘĆ

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera