• Dzisiaj jest środa, 19/06/2024

    Dzisiaj są imieniny: Gerwazego, Protazego

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
10 / 06 / 2024

III miejsce OSP Bestwina na mistrzostwach w Barczewie

Pasja i powołanie przekute w medal
III miejsce OSP Bestwina na mistrzostwach w Barczewie

Wspaniałym, kolejnym w bogatej kolekcji sukcesem, może poszczycić się Ochotnicza Straż Pożarna w Bestwinie. Ta jednostka od wielu lat należy do ścisłej, krajowej czołówki, jeśli chodzi o ratownictwo medyczne. Strażacy potwierdzili swoje znakomite przygotowanie podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w Ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, jakie miały miejsce w dniach 7-9 czerwca w Barczewie. Jeszcze w drodze na te zawody bestwińska ekipa natrafiła na wypadek komunikacyjny i oczywiście bezzwłocznie przystąpiła do udzielenia pomocy poszkodowanym.

Na 33 zespoły, jakie stanęły do rywalizacji, OSP Bestwina zajęła w klasyfikacji generalnej, miejsce trzecie, a wśród Ochotniczych Straży Pożarnych – pierwsze. W  mistrzostwach brały udział zawodowe jednostki PSP, OSP, Policja, GOPR, WOPR, oraz grupy poszukiwawcze. Pozoracje przygotowywały m.in.  marynarka wojenna, grupy rekonstrukcyjne, Policja, pogotowie i wojsko.

W skład medalowej drużyny weszli: Dariusz Orłowski (Prezes OSP Bestwina), Michał Olek, Mateusz Kubik, Adrian Wala.  Gratulacje!

GALERIA ZDJĘĆ

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera