• Dzisiaj jest środa, 28/02/2024

    Dzisiaj są imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
02 / 02 / 2024

Ferie zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury - podsumowanie

Przez Tybet i Amerykę

Ferie zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury

                Od 29 stycznia do 2 lutego trwały zajęcia dla dzieci z klas 1-5 zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie. Różnorodne warsztaty odbywały się zarówno w budynku GOK jak i w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Kaniowie. Jak zawsze zaoferowano pełną paletę atrakcji, całość dofinansował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bestwinie.

                 Tajemniczy Tybet i rozległe przestrzenie Stanów Zjednoczonych przemierzali uczestnicy nietypowych ferii w ramach warsztatów podróżniczych. Poznanie tych zakątków świata umożliwiły rekwizyty, flagi i stroje charakterystyczne dla danego regionu. Nie inaczej było w przypadku „wędrówek w czasie” poprzez historię. Hełmy słowiańskich wojów, narzędzia rolnicze, broń, a nawet własnoręcznie wytworzone naczynia gliniane uświadomiły odkrywcom bogactwo dziejów ludzkości. Dzieci spisały się na zajęciach na  medal, otrzymując licencje „Młodego Adepta Archeologii”.

Kreatywne pocztówki, bukiety kwiatów, kolorowe karmniki dla ptaków, własnoręcznie dekorowane czapeczki i inne cuda tworzono w ramach zajęć plastycznych i cyklu „Eko Przystanek”. Ciekawie wyglądały warsztaty regionalne – drewniane koniki to zabawki takie, jakimi bawili się mali mieszkańcy gminy Bestwina sprzed stu i więcej lat. Uzdolnieni cukiernicy wykonywali słodkie, zimowe desery oraz mini domki z piernika, natomiast miłośnicy ekologii uczyli się pomagania zwierzakom.

Uzupełnieniem tego radosnego czasu stały się przedstawienia teatralne i animacje z wesołymi Minionkami w roli głównej. Instruktorami przez cały tydzień byli pracownicy GOK, Muzeum Regionalnego im. ks. Z. Bubaka i firm zewnętrznych, każdy z nich stanął na wysokości zadania, sprawiając dzieciom wiele frajdy w dni wolne od nauki szkolnej.

 

Galeria zdjeć

Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆ

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera