Dodaj nasz serwis do ulubionych Ustaw nasz serwis jako stronę startową
Urząd Gminy
Podstawowe Informacje
Wójt Gminy
Sekretarz Gminy
Skarbnik Gminy
Referaty Urzędu Gminy
Telefony
Regulamin organizacyjny
Strategia rozwoju
Jednostki organizacyjne
Druki w formie elektronicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Oferty pracy
Bezpłatna Pomoc Prawna
Rada Gminy
Skład Rady Gminy
Statut Gminy Bestwina
Komisje
Sesje Rady Gminy
Uchwały Rady Gminy
Gospodarka
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Podatki
Działalność Gospodarcza
Odśnieżanie 2017/2018
Ochrona Środowiska
Organizacje Pozarządowe
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
Kultura i rozrywka
Historia
Gminny Ośrodek Kultury
Imprezy
Biblioteki
Edukacja
Placówki oświatowe
Sport
Kluby sportowe
Wykaz imprez sportowych
Hala sportowa
Orlik
Pomoc Społeczna
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gmina
Podstawowe informacje
Ośrodek Zdrowia
Apteki
Zarządzanie Kryzysowe
Lecznice dla zwierząt
Jednostki OSP
Dzielnicowi
Urzędy Pocztowe
Magazyn Gminny
Komunikacja
Galeria
Galeria
Kliknij w zdjęcie aby uzyskać
powiekszenie oraz dodatkowy
opis. By zobaczyć całą galerię
kliknij w przycisk galeria.
Organy samorządowe

Euroregion Beskidy

BiP
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.

Złote i Diamentowe Gody w gminie Bestwina
Publikacja: Tomasz Kiedroń | data umieszczenia: 2017-12-05

"Nie ma takich, jak my dwoje"
Złote i Diamentowe Gody w gminie Bestwina

Medal  ma kształt sześciopromiennej gwiazdy zawieszonej na różowej wstążce. Pośrodku widnieją dwie srebrzone róże. Z pozoru odznaka jakich wiele, ale… na żadną inną nie pracuje się aż tak długo i z takim poświęceniem. Mowa oczywiście o Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane tylko raz w życiu pary, która spędziła wspólnie aż 50 lat. Do obecnego systemu odznaczeń państwowych włączono medal ten ustawą z dnia 16 października 1992 r., nadawany jest przez Prezydenta RP.
 Świętowanie "Złotych i Diamentowych Godów" w gminie Bestwina nie polega rzecz jasna tylko na wręczaniu odznaczeń! Wójt Artur Beniowski, zwracając się 2 grudnia do jubilatów zgromadzonych w restauracji "Ryszkówka" powiedział: To jedna z moich ulubionych uroczystości! Nie tylko dlatego, że odbywa się już w atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. Jest to także forma podziękowania za Wasz wieloletni wkład w życie gminy - wielu z Was pełniło w Bestwinie odpowiedzialne funkcje, przychodzicie na zebrania wiejskie czy też do Urzędu, służąc radą, pomocą i doświadczeniem życiowym. Wójtowi wtórował przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stanclik i księża proboszczowie naszych parafii: Cezary Dulka, Józef Baran, Józef Walusiak i Janusz Tomaszek. Całość prowadziła zastępca kierownika USC, Brygida Jankowska.

   Nie było końca wiwatom i toastom. Wspólnie ze "złotymi" parami miły dzień spędzili jubilaci "diamentowi" będący z sobą już 60 lat. Oni swoje medale odebrali już dekadę temu, ale otrzymali za to specjalne listy gratulacyjne. Każda z par została obdarowana też pamiątkowym zegarem, w zależności od stażu złotym lub srebrnym. Wcześniej, chętne osoby miały możliwość uczestniczenia w Mszy św. odprawionej w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Bestwinie.

  Złote Gody (50 lat razem) obchodzili: Z Bestwiny - Helena i Kazimierz Adamski, Helena i Czesław Bigos, Elżbieta i Józef Dolniak, Eugenia i Kazimierz Fijołek, Maria  i Józef Grzyk, Barbara i Stanisław Krzyżanowski, Anna i Franciszek Wróbel, Krystyna i Stanisław Ślosarczyk. Z Bestwinki - Anna i Henryk Kurczyk, Genowefa i Leon Ślosarczyk. Z Janowic - Janina i Jan Bubak, Małgorzata i Józef Drożdż, Genowefa i Władysłąw Fejdych, Zofia i Tadeusz Grzybowski, Krystyna i Stefan Kuder, Jadwiga i Tadeusz Mynarski. Z Kaniowa - Helena i Alojzy Korczyk, Zofia i Franciszek Kędzior, Franciszka i Zygmunt Paszek.

  Diamentowe Gody (60 lat razem) obchodzili: Z Bestwiny - Bronisława i Stefan Koźmic, Anna i Jan Nycz. Z Bestwinki - Aleksandra i Leopold Paruch, Felicja i Stanisław Molek. Z Janowic - Józefa i Tadeusz Czana. Z Kaniowa - Krystyna i Eugeniusz Furczyk, Natalia i Henryk Olek.

Dwie pary najstarsze stażem małżeńskim to Państwo Zofia i Marian Rosner z Bestwiny i Państwo Helena i Karol Kamieńszczyk z Kaniowa. Związek małżeński zawarli w 1951 r., a w tym roku obchodzili 66 rocznicę ślubu. 

Więcej zdjęć: Galeria

Sławomir Lewczak
Zdjęcia grupowe: A. Tokarczyk


   
 
 
Urząd Gminy, 43-512 Bestwina, ul. Krakowska 111
tel. +48 32 215 77 00,
fax. 215 77 12, e-mail: info@bestwina.pl