Dodaj nasz serwis do ulubionych Ustaw nasz serwis jako stronę startową
Urząd Gminy
Podstawowe Informacje
Wójt Gminy
Sekretarz Gminy
Skarbnik Gminy
Referaty Urzędu Gminy
Telefony
Regulamin organizacyjny
Strategia rozwoju
Jednostki organizacyjne
Druki w formie elektronicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Oferty pracy
Bezpłatna Pomoc Prawna
Rada Gminy
Skład Rady Gminy
Statut Gminy Bestwina
Komisje
Sesje Rady Gminy
Uchwały Rady Gminy
Gospodarka
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Podatki
Działalność Gospodarcza
Odśnieżanie 2017/2018
Ochrona Środowiska
Organizacje Pozarządowe
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
Kultura i rozrywka
Historia
Gminny Ośrodek Kultury
Imprezy
Biblioteki
Edukacja
Placówki oświatowe
Sport
Kluby sportowe
Wykaz imprez sportowych
Hala sportowa
Orlik
Pomoc Społeczna
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gmina
Podstawowe informacje
Ośrodek Zdrowia
Apteki
Zarządzanie Kryzysowe
Lecznice dla zwierząt
Jednostki OSP
Dzielnicowi
Urzędy Pocztowe
Magazyn Gminny
Komunikacja
Galeria
Galeria
Kliknij w zdjęcie aby uzyskać
powiekszenie oraz dodatkowy
opis. By zobaczyć całą galerię
kliknij w przycisk galeria.
Organy samorządowe

Euroregion Beskidy

BiP
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.

Sukcesy Wiktorii Elżbieciak
Publikacja: Tomasz Kiedroń | data umieszczenia: 2017-10-06

Wiktoria na parkietach Europy

Ma 17 lat i jest już mistrzynią Europy. Wiktoria Elżbieciak z Kaniowa udowadnia, że talent i ciężka praca mogą zaowocować niesamowitymi sukcesami... i wielką frajdą bo przecież taniec to jedna z piękniejszych dziedzin sztuki. A tańczyć chciała właściwie od zawsze.

     

Na pierwsze zajęcia Wiktoria wybrała się osiem lat temu. Nie zaliczyła tej lekcji do udanych, gdyż przyszłej mistrzyni nie spodobały się metody nauczania trenera. Później było już tylko lepiej. Wraz z kuzynką Paulą i ciocią chrzestną artystka zapisała się do szkoły tańca "Astra" - w niej Wiktoria na dobre zaczęła przygodę z parkietem, specjalizując się w tańcu towarzyskim, latynoamerykańskim w grupie dziewcząt oraz solo. Treningi zajmują oczywiście sporo czasu, jednak "bez pracy nie ma kołaczy", co sama zainteresowana rozumie doskonale: "Dobry tancerz powinien cechować się zaangażowaniem i maksymalnym poświęceniem temu, co robi. Praca tancerza wymaga spędzenia wielu godzin na sali, dzięki czemu dochodzi się do perfekcji. Ktoś może mieć ogromny talent, ale bez własnej determinacji nie dojdzie do wysokiego poziomu". Na szczęście nikt nie zostawia "młodego talentu" samej sobie - Wiktorię wiernie wspomaga rodzina i pozostałe dziewczęta z grupy.
 Główną trenerką Wiktorii jest pani Wioletta Kowalczyk: - osoba o niesamowitym charakterze, zawsze pomocna, rozumiejąca każdy problem. Wzór do naśladowania i mój autorytet - stwierdza tancerka. Instruktorkę wspomagają inni, uznani i utytułowani szkoleniowcy. Każda lekcja to dawka nowych doświadczeń, umiejętności, adrenaliny. Początkującym osobom Wiktoria radzi, by nie skupiały się od razu na wynikach, lecz osobistej pasji. Najważniejszy jest własny rozwój, przekraczanie granic, a wszystko inne przyjdzie z czasem.

    

 

Zapytana o największe sukcesy Wiktoria Elżbieciak wymienia prawie jednym tchem: "Najważniejszym trofeum dla mnie jest tytuł Mistrzyni Polski na MP WADF Taniec Artystyczny Parzniew 2017, Wicemistrzyni Europy Grand Prix WADF World and European Championship 2017 oraz Mistrzostwo Formacyjne na Mistrzostwach Europy Grand Prix WADF World and European Championship 2017 zdobyte w tym roku w Warszawie. Są to niezwykle ważne tytuły, które sprawiają mnie o dreszcze i radość".

     

Jakie plany na przyszłość? Ambitne! Obecnie Wiktoria uczęszcza do II klasy technikum im. Juliana Tuwima w Bielsku - Białej (kierunek obsługi turystycznej) ale swoją dalszą karierę wiąże oczywiście z tańcem. Deklaruje, że marzy się jej praca w teatrze, jako instruktor tańca czy może nawet zawodowa tancerka albo choreograf. "Taniec to po prostu moje życie i chciałabym się w nim spełniać!" - podsumowuje.

Sławomir Lewczak


   
 
 
Urząd Gminy, 43-512 Bestwina, ul. Krakowska 111
tel. +48 32 215 77 00,
fax. 215 77 12, e-mail: info@bestwina.pl