Dodaj nasz serwis do ulubionych Ustaw nasz serwis jako stronę startową
Urząd Gminy
Podstawowe Informacje
Wójt Gminy
Sekretarz Gminy
Skarbnik Gminy
Referaty Urzędu Gminy
Telefony
Regulamin organizacyjny
Strategia rozwoju
Jednostki organizacyjne
Druki w formie elektronicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Oferty pracy
Bezpłatna Pomoc Prawna
Rada Gminy
Skład Rady Gminy
Statut Gminy Bestwina
Komisje
Sesje Rady Gminy
Uchwały Rady Gminy
Gospodarka
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Podatki
Działalność Gospodarcza
Odśnieżanie 2017/2018
Ochrona Środowiska
Organizacje Pozarządowe
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
Kultura i rozrywka
Historia
Gminny Ośrodek Kultury
Imprezy
Biblioteki
Edukacja
Placówki oświatowe
Sport
Kluby sportowe
Wykaz imprez sportowych
Hala sportowa
Orlik
Pomoc Społeczna
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gmina
Podstawowe informacje
Ośrodek Zdrowia
Apteki
Zarządzanie Kryzysowe
Lecznice dla zwierząt
Jednostki OSP
Dzielnicowi
Urzędy Pocztowe
Magazyn Gminny
Komunikacja
Galeria
Galeria
Kliknij w zdjęcie aby uzyskać
powiekszenie oraz dodatkowy
opis. By zobaczyć całą galerię
kliknij w przycisk galeria.
Organy samorządowe

Euroregion Beskidy

BiP
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.

Jakub Krystyan w finale "Idola"
Publikacja: Tomasz Kiedroń | data umieszczenia: 2017-05-12

Nasz idol Kuba
Jakub Krystyan w finale "Idola"

Wydajesz nam się interesującym zawodnikiem - powiedział do Kuby juror piątej edycji polskiego "Idola" Wojciech Łuszczykiewicz. Nie pomylił się. Wykonanie przeboju Stinga "Englishman in New York" otworzyło pochodzącemu z Bestwiny muzykowi drogę do dalszych etapów popularnego programu typu "talent show" emitowanego w telewizji Polsat. Zasłuchane Elżbieta Zapendowska i Ewa Farna również dały rockmanowi "zielone światło". Tak rozpoczęła się piękna przygoda Jakuba z "Idolem" choć przecież nie pierwsza z telewizją - w pamięci do tej pory pozostaje występ w "Must be the Music".
 Jakub Krystyan jest już gwiazdą, ale nie "gwiazdorzy". To wciąż ten sam dobry kolega, pasjonat sportu i poszukiwań artystycznych. Ścieżki zawodowe zawiodły go do Krakowa - jest trenerem personalnym jak również organizatorem różnego typu eventów - wystaw, wernisaży, jam session. Publiczność bestwińska kojarzy Kubę choćby z duetu "Konfraternia" tworzonego wspólnie z Bartkiem Łuczyńskim. Żywa jest także pamięć o mamie artysty, pani Annie, niestrudzonej popularyzatorce kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Magdalena Wodniak - Foksińska, nauczyciel muzyki i twórca chóru "Allegro" w Bestwinie tak wypowiada się o Jakubie: Poznałam go jako małego chłopca, gdy przyszedł do nas grać. To odpowiednie słowo, właśnie grać, gdyż Kuba jest raczej instrumentalistą, śpiewa dopiero od niedawna. Fascynowała go gitara i pianino, co więcej - potrafił i nadal potrafi swobodnie improwizować. Tego realizator "Idola" nie eksponuje, ale Kuba od coverów innych wykonawców woli kompozycje własne. Zapytana o mocne i słabe strony Kuby pani Magda odpowiada, że jest to artysta, który nie boi się poszukiwania własnej drogi. Nie natrafił jednak jeszcze na kogoś, kto poprowadziłby jego muzyczną karierę, na prawdziwego mistrza. Dodatkowo głos Jakuba się zmienił - jest to związane z ćwiczeniami na siłowni. Jedne z ostatnich słów ś.p. pani Anny Krystyan brzmiały: "Magda, nie pozwól, by Kuba kiedykolwiek zerwał z muzyką!". Być może "Idol" da temu naszemu "nieoszlifowanemu diamentowi" niepowtarzalną szansę? - zastanawia się nauczycielka.

Po castingach - etap teatralny, czyli dwuczęściowa selekcja solo a następnie w duetach oraz trójkach. Kuba wykonywał utwór "Human" z repertuaru "Rag’n’Bone" i w dalszej kolejności "Za szkłem" zespołu "Bracia". Nieformalne "Trio de Janeiro" nie zeszło z desek teatru "Roma" na przysłowiowej tarczy! Prawdziwe schody zaczęły się w etapie klubowym. Wybraną przez 23-latka piosenką był doskonale znany kawałek Phila Collinsa "Against All Odds". A opinie Jury? - Wydawałeś się niezatapialny, jak potężny statek, któremu nic się nie stanie! (Łuszczykiewicz) - Tak liczyłem i tak mnie zawiódł! (Panasewicz) ...ale nie wyobrażamy sobie programu bez Ciebie! - rozładowała napięcie Ewa Farna.

Nie trzeba było dużo czekać na powrót wielkiej formy. Do najlepszej ósemki Kuba dostał się dzięki postawieniu wszystkiego na jedną kartę i brawurowemu wyśpiewaniu "I Can’t Stop Loving You" Bryana Adamsa. Spokojniejsze klimaty nadeszły później wraz z wykonaniem "Dance Me to The End of Love" niedawno zmarłego Leonarda Cohena. A w odcinku dziesiątym - Frank Sinatra. Tutaj ujawniły się pewne mankamenty warsztatowe Jakuba, lecz nawet Elżbieta Zapendowska przymknęła na nie oko - w Twojej stylistyce była pewna klasa i ja to ogromnie szanuję!
 Droga do ścisłego finału wiodła poprzez Barry’ego White’a "You're the First, the Last, My Everything") i absolutną klasykę - Elvisa Presleya ("Always on My Mind"). Dopiero w kolejnym odcinku Kuba musiał stawić czoła dogrywce. Na scenie wystąpił trzykrotnie - na "pierwszy ogień" poszedł Roy Orbison ("Oh Pretty Woman") - był to wybór zdaniem Jury nie do końca trafiony. Lepiej poszło z "Human" Rag’n’Bone Mana a sama dogrywka była indywidualnym popisem Kuby ("Jestem sam") Macieja Maleńczuka. Jego wyższość musiała uznać Angelika Zaworka ("Żelka"), głosami jurorów Jakub Krystyan zagwarantował sobie miejsce w pierwszej trójce, wspólnie z Karoliną Artymowicz i Mariuszem Dybą.

W chwili pisania niniejszego tekstu nie wiadomo jeszcze było, na którym stopniu podium stanął nasz wokalista. Niezależnie od wyniku kibicuje mu cała gmina, widząc w nim takiego samego skromnego i przyjacielskiego chłopaka, jakim był przed wejściem na telewizyjną scenę.


   
 
 
Urząd Gminy, 43-512 Bestwina, ul. Krakowska 111
tel. +48 32 215 77 00,
fax. 215 77 12, e-mail: info@bestwina.pl