• Dzisiaj jest wtorek, 03/10/2023

    Dzisiaj są imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
13 / 03 / 2023

Zebranie sprawozdawcze OSP Bestwinka

OSP Bestwinka: Zaangażowani druhowie w pięknej siedzibie

     Jeszcze przed oficjalnym otwarciem członkowie OSP Bestwinka i ich goście mogli podziwiać efekty termomodernizacji Domu Strażaka. Na walnym zebraniu w dniu 11 marca pojawili się przedstawiciele nawet tak odległej jednostki jak OSP Myje (organizatorzy halowych zawodów MDP, w których Bestwinka brała udział).  Chwalono gospodarność, ofiarność i różne sukcesy będące udziałem społeczności, na czele której stoi prezes Grzegorz Gawęda.

    Ochotnicza Straż Pożarna w Bestwince liczy 80 członków czynnych (w tym 19 kobiet), 5 honorowych, 26 wspierających i 25 chłopców i dziewcząt z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W roku 2022 interweniowali 20 razy – dwa wyjazdy do pożarów, 18 do zagrożeń miejscowych. Chętnie doskonalono umiejętności na ćwiczeniach i szkoleniach opisanych w relacjach z pozostałych zebrań; mieszkańcy Bestwinki mogli lepiej poznać działalność OSP na dniach otwartych, na pokazach, podczas świąt państwowych i kościelnych i przy okazji zbiórki darów dla Ukrainy. Dokonania strażaków zapisuje we wzorowej kronice prezes honorowy Józef Distel.
    Ważnym sprawdzianem sprawności są zawody i turnieje. W Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych zarówno sekcja kobieca jak i męska zdobyły pierwsze miejsca. Już w tym roku Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza rywalizowała w Halowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych DDP i MDP w Ostrzeszowie (woj. Wielkopolskie). Należy wspomnieć o uczestnictwie OSP Bestwinka w grach sportowych i Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

    Wielkim wydarzeniem stały się obchody 110-lecia OSP Bestwinka. Wspaniały jubileusz miał miejsce 4 czerwca 2022 r., zgromadził reprezentantów władz samorządowych, pożarniczych i przyjaciół jednostki pragnących uczestniczyć w tej historycznej chwili. Rocznicę połączono z gminnym Dniem Strażaka i wręczeniem odznaczeń.
    Prezes Grzegorz Gawęda podczas zebrania złożył gorące podziękowania licznym sponsorom, władzom samorządowym, politycznym, różnym instytucjom i organizacjom za ogrom otrzymanej pomocy. Nie chodzi wyłącznie o termomodernizację, zakupiono mnóstwo sprzętu i ubrań specjalnych, druhowie założyli instalację pod oświetlenie na placu oraz pod kamery, wszystko to składa się na setki godzin poświęconych społecznej pracy. W tym miejscu wdzięczność należy się rodzinom druhen i druhów za zrozumienie nieobecności domowych.

    Zaproszenie na zebranie do Bestwinki przyjął wójt Artur Beniowski, razem z nim przybyli przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Stanclik, wiceprezesi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku – Białej Grzegorz Gabor i Zygmunt Łukoś, przedstawiciel PSP, kpt. Bartłomiej Ćwiertnia, komendant gminny Grzegorz Owczarz. Życzenia z okazji Dnia Sołtysa  przypadającego 11 marca otrzymała pani Teresa Paruch – Ryś, gratulacje złożyli ponadto radny powiatu bielskiego Łukasz Pasierbek (w imieniu posła Przemysława Drabka) i radny gminy Bestwina Sławomir Walczak.
    Odznaczenia za wysługę lat otrzymali:
60 lat – Wirgiliusz Tomaszczyk; 30 – Janusz Markiel; 25 – Tomasz Bieroński, Artur Bieroński, Krzysztof Zelek, Szczepan Kóska; 15 – Sławomir Bezegłów, Artur Orlicki, Jarosław Walecki, Agata Pokral, Dominik Chmielniak, Wioleta Gawęda; 10 – Leszek Nycz, 5 – Monika Czader.

Więcej zdjęć - GALERIA

Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆ

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera