• Dzisiaj jest wtorek, 19/03/2019

    Dzisiaj są imieniny: Józefa, Bogdana

24 / 05 / 2018

XVI Majówka z "Razem"

Majówkowe świętowanie w „Razem”

W 3 niedzielę maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego zgodnie z wieloletnią tradycją na terenie Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego w Bestwinie odbyła się „XVI Majówka Razem”. Piękna pogoda umożliwiła realizację całego programu w plenerze. Tego dnia wszystkim dopisywały humory i nie sposób było nie zauważyć uśmiechów i pozytywnej energii płynącej od każdego. Majówka w RAZEM jest zawsze doskonałą okazją do integracji oraz doznań kulturalnych, a w tym roku po raz pierwszy była współfinansowana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jako jedno z działań projektu „DzielMY się – uczMY - działajMY”.

Imprezę poprzedziła msza św. koncelebrowana przez ks. Wojciecha Pala - wikarego z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie, ubogacona pięknym śpiewem grupy oazowej. Ks. Wojciech skierował do obecnych kazanie krótkie, ale za to bardzo głębokie. We mszę św. włączyli się sami niepełnosprawni, którzy służyli oraz czytali Słowo Boże.

Po zakończeniu Mszy Świętej zabrali głos zaproszeni goście, a następnie rozpoczęły się zachwycające ucho i oczy barwne występy muzyczno-teatralne. Wystąpiła grupa „Młodych RAZEM” (tworzona przez niepełnosprawnych mieszkańców Ośrodka), która przygotowała spektakl „Dwa dzbany” oraz dwa układy taneczne do piosenki z Piratów z Karaibów i piosenki „Czekolada”. Warto podkreślić, że grupa sama przygotowała stroje oraz scenerię i wszystkie atrybuty. Nie zabrakło również występów wokalnych podopiecznych Stowarzyszenia „Serce dla serca”. Część artystyczna była bardzo bogata i pokazała wrażliwość i talent osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jesteśmy z nich dumni i cieszymy się, że są tacy aktywni i swoimi występami motywują innych do działania. Oczywiście w tej części programu nie pominięto zaproszenia zebranych osób na widowni do wspólnej zabawy z pomponami w rytm „Czekolady”. To był strzał w dziesiątkę. Nie spodziewaliśmy się sami, że da ona wszystkim tyle radości i „powera”.

W trakcie imprezy było można podziwiać wystawę rękodzieła przygotowaną przez Stowarzyszenie „RAZEM” oraz przez seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Wilamowicach, a także wziąć udział w loterii fantowej „Mój szczęśliwy losik”.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród członków Stowarzyszenia „RAZEM” i mieszkańców Ośrodka. W tej pięknej majowej imprezie udział wzięli członkowie Stowarzyszenia ADA, Stowarzyszenia Serce dla Serca, seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Wilamowicach, lokalna społeczność oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością na tegorocznej Majówce zebranych zaszczycił m.in.: Senator RP - Andrzej Kamiński, Posłanki na Sejm RP - Pani Mirosława Nykiel i Małgorzata Pępek, Wicestarosta Bielski - Pan Grzegorz Szetyński, Wiceprezydent Miasta Bielsko-Biała - Pan Przemysław Kamiński, Wójt Gminy Bestwina - Pan Artur Beniowski, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bielsko-Biała - Pan Przemysław Drabek, Dyrektor GOK W Bestwinie - Pan Grzegorz Boboń.

Ewa Oczadły – Stowarzyszenie „Razem”

GALERIA ZDJĘĆ