• Dzisiaj jest poniedziałek, 20/09/2021

    Dzisiaj są imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
13 / 09 / 2021

Wizyta nauczycieli ZSP w Bestwince na Malcie

Wizyta nauczycieli ZSP w Bestwince na Malcie

 

            W ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” pt. „ICT- sposób na ucznia – podnoszenie kompetencji zawodowych i językowych kadry szkolnej” realizowanego ze środków europejskich PO WER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020) piętnastu nauczycieli ZSP w Bestwince wzięło udział w wakacyjnych kursach na Malcie. Celem programu jest podwyższenie jakości pracy szkoły poprzez wzrost kompetencji językowych nauczycieli, wprowadzenie elementów metody CLIL oraz wzrost umiejętności korzystania z technologii ICT. Zajęcia były prowadzone w Executive Training Institute w St. Julians.

Troje nauczycieli języka angielskiego uczestniczyło w kursie metodycznym, dzięki któremu poszerzyło swoją wiedzę z zakresu dydaktyki nauczania tegoż języka. Pozostali pedagodzy uczęszczali na lekcje doskonalące umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Poprzez dyskusje na różne tematy wzbogacali posiadane słownictwo oraz ćwiczyli poprawną wymowę. Atmosfera panująca na zajęciach sprzyjała zawieraniu kontaktów
z nauczycielami z innych krajów, co być może w przyszłości zaowocuje nawiązaniem współpracy w realizacji kolejnych projektów.

Jednym z założeń wyjazdu było poznanie historii, tradycji i kultury wyspy słońca, co stało się możliwe dzięki wycieczkom zorganizowanym przez szkołę. Uczestnicy mobilności odwiedzili Vallettę, która należy do najmniejszych, ale i najpiękniejszych stolic na starym kontynencie. W mieście, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco, można podziwiać 320 zabytków, m.in. Kontrkatedrę św. Jana, Bibliotekę Narodową, Fort św. Elma, Pałac Wielkich Mistrzów. Nauczyciele mieli również okazję zobaczyć dawną stolicę Malty, Mdinę, nie bez powodu zwaną także Silent City. Wszyscy mogli doświadczyć ciszy i spokoju panującego na ulicach tego urokliwego miejsca. Nie sposób nie wspomnieć o wysokich na 250 metrów Klifach Dingli, robiących niesamowite wrażenie, które na długo pozostaje w pamięci.

            Z całą pewnością wyjazd przyczynił się do poszerzenia kompetencji językowych, merytorycznych i metodycznych nauczycieli, co wpłynie na podniesienie jakości pracy naszej szkoły.

    

 

    

 

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera