• Dzisiaj jest poniedziałek, 20/09/2021

    Dzisiaj są imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
10 / 09 / 2021

W Janowicach możesz podszlifować swoją kondycję

Zakończona realizacja budowy placu zabaw wraz z elementami siłowni zewnętrznej na terenach rekreacyjnych, jest następną z kolei inwestycją, po termomodernizacji budynku przedszkola oraz budowie chodnika przy ul. Janowickiej, jaka została zaplanowana w roku bieżącym w Janowicach.

Do użytku oddany został piękny plac zabaw, który powinien przynieść mnóstwo radości najmłodszym mieszkańcom. Znajdzie się tutaj podwójna huśtawka, kompleks zjeżdżalni, huśtawka ważka, piaskownica, bujaki na sprężynach oraz ścianki interaktywne. Wszystko znajduje się na bezpiecznej przerostowej nawierzchni, a komplet wyposażenia uzupełniają ławeczki, na których rodzice mogą spokojnie doglądać swoich pociech, gdyż plac zabaw jest w całości ogrodzony.

Natomiast dla tych nieco starszych polecamy skorzystanie z siłowni zewnętrznej, która zawiera 8 różnych urządzeń, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie dla podszlifowania swojej kondycji lub odbudowania formy. 

Wykonawcą prac była firma PPE Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Świętochłowicach przy ul. Metalowców 3A. Koszt całej inwestycji wyniósł 253 995,00 zł, na które uzyskano dofinansowanie w kwocie  201 000,00 zł z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Grzegorz Gajda
Referat Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji
Urząd Gminy w Bestwinie

Zdjęcia - Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera