• Dzisiaj jest środa, 30/09/2020

    Dzisiaj są imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

02 / 12 / 2019

VII Memoriał Andrzeja Cichowskiego

Wielki dzień żaków i trampkarzy – VII Memoriał Andrzeja Cichowskiego

            Przed trybunami pełnymi kibiców wystąpiło w kaniowskiej hali sportowej sześć młodych drużyn – uczestników siódmego już Memoriału im. Andrzeja Cichowskiego. Pamięć prezesa KS Bestwinka (zm. 2012) uczciły1 grudnia trzy ekipy żaków (2010 i młodsi) oraz trzy składy trampkarzy (2006 i młodsi).Turniej, wspólnie z wójtem Arturem Beniowskim, otworzyła żona patrona Memoriału – pani Anna Cichowska. Inicjatorem imprezy był Klub Sportowy Bestwinka, konferansjerem – Jerzy Zużałek, sędzią głównym: Adrian Damaz. O zdrowie sportowców dbał Marcin Kraus.

Rozgrywki przebiegały w przyjacielskiej atmosferze, nie wykluczało to jednak poważnej walki o każdą piłkę – trenerzy i kibice dzielili się z zawodnikami fachowymi uwagami godnymi światowych stadionów. Poziom sportowy Memoriału trzeba zatem pochwalić, strzelono 27 goli, a dziewczęta z LKS Bestwina wcale nie ustępowały umiejętnościami chłopakom. 

Wśród żaków zwycięzcami okazali się wszyscy (nie było oficjalnej klasyfikacji), równorzędne nagrody odebrali piłkarze z KS Bestwinka, LKS Bestwina i LKS „Pasjonat” Dankowice. Turniej trampkarzy wygrał „Pasjonat”, za nim uplasowały się Bestwinka i Bestwina. Fundatorem nagród był Urząd Gminy w Bestwinie.

Więcej zdjęć - GALERIA

Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆ