• Dzisiaj jest niedziela, 13/06/2021

    Dzisiaj są imieniny: Lucjana, Antoniego

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
02 / 06 / 2021

Święto Patrona Szkoły w Kaniowie

Miło znowu was widzieć! – Święto patrona szkoły w Kaniowie

                Czas zdalnego nauczania nie przerwał wzajemnych więzi łączących uczniów ZSP w Kaniowie. Chociaż wiedzę zdobywali głównie zza ekranów swoich komputerów, aktywnie brali udział w licznych konkursach i ciekawych projektach, takich jak internetowe jasełka. 2 czerwca, w dniu patrona ich szkoły, Tadeusza Kościuszki, grono pedagogiczne na czele z dyrektor Agatą Szypułą nagrodziło swoich podopiecznych za wysiłek włożony w kontynuowanie nauki w okresie pandemii koronawirusa. Wesoła uroczystość z wieloma atrakcjami pozwoliło na nowo zintegrować się klasowym kolegom i koleżankom. Przy okazji nawiązano do dawnych tradycji – kościuszkowskie święto odbywa się w kaniowskiej placówce już od co najmniej kilkudziesięciu lat! – Miło jest zobaczyć wszystkich po tak długiej przerwie – mówiła pani dyrektor.

W przywitaniu połączonym z rozdaniem nagród udział brali wójt gminy Bestwina Artur Beniowski i sołtys Kaniowa Marek Pękala. Wspólnie z uczniami obejrzeli program artystyczny – rymowany challenge o zdalnym nauczaniu. Na tym popisy aktorskie się nie zakończyły – spektakl „Kościuszko w Ameryce czyli droga do sławy” przybliżył najmłodszym postać bohatera Polski i Stanów Zjednoczonych. W salach trwały quizy matematyczno – językowe i zabawy z magicznym dywanem, nie zapomniano o konkurencjach sportowych. Trwał także kiermasz i rozprowadzanie „cegiełek z niespodzianką”. Goście podziwiali wystawy prac plastycznych.

Imię Tadeusza Kościuszki nadano szkole w Kaniowie po jej rozbudowie w roku 1960. Na stronie placówki wśród wspomnień z tego okresu można przeczytać: Na biało-czerwonej wstędze wypisano słowa patrona: Niesienie pomocy innym w największym u mnie poważaniu. To motto było celem pracy pedagogicznej i społecznej mgr. Jana Hańderka oraz nauczycieli szkoły. Od tego czasu wiele się wydarzyło, ale osoba Kościuszki łączy dawne i współczesne pokolenia uczniów ZSP Kaniów. Zanim przywódca powstania z roku 1794 został generałem, był przecież uczniem i to bardzo pilnym. W Kaniowie pragną go naśladować!

Film „Święto Patrona” - https://youtu.be/iv3ZpUCbANE

Rymowany challenge „Szkoła w chmurze” -

https://docs.google.com/presentation/d/1keUeIlBZ91_MMQyUf2CH_7e_PZM2IaxVp6MX9bBNLWU/edit?usp=sharing

Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera