• Dzisiaj jest niedziela, 05/12/2021

    Dzisiaj są imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
18 / 11 / 2021

Sukces uczniów ZSP w Bestwince

Co wiesz o Funduszach Norweskich i EOG? Niektórzy uczniowie ZSP w Bestwince wiedzą bardzo dużo, a to dzięki udziałowi w konkursie plastyczno-cyfrowym pt. „Fundusze Norweskie i EOG – O tym się wie!”, którego wyniki zostały ogłoszone 31 sierpnia br. Z dumą i radością informujemy, że drużyna o wdzięcznej nazwie Młodzież Przyszłości w składzie: Justyna Bożek, Katarzyna Hałat, Dominika Kula, Natalia Kula, Magdalena Mordacz, Paulina Pudełko oraz Konrad Musur pod opieką pani Barbary Głąbek zdobyła wyróżnienie w kategorii klas 7-8. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu nasza szkoła wzbogaciła się niedawno o mobilny monitor multimedialny.

             Konkurs zorganizowany został przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, pod honorowym patronatem Ambasady Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej w dowolnej technice cyfrowej (strona www, aplikacja, wideo, grafika etc.), ilustrującej Fundusze Norweskie i EOG, ich wkład w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski i/lub państw-darczyńców tych Funduszy.

Uczniowie naszej szkoły stworzyli pracę w formie plakatu cyfrowego. Na uwagę zasługuje fakt, iż młodzież potrafiła się zmobilizować, pomimo nauczania zdalnego. Do komunikacji z pozostałymi uczestnikami projektu wykorzystywali platformę Teams. Dziewczyny wykonały poszczególne części plakatu, używając programów do rysowania typu IbisPaint i MediBang. Konrad odpowiadał za złożenie poszczególnych elementów w całość przy użyciu programu Gimp.

      Warto zaznaczyć, że wszystkie prace zgłoszone do konkursu prezentowały wysoki poziom, a było ich aż 2389! Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Barbara Głąbek

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera