• Dzisiaj jest poniedziałek, 20/09/2021

    Dzisiaj są imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
13 / 09 / 2021

Samochodowy Rajd Śląska – odcinek specjalny ARCHE w Bestwince i w Kaniowie

Samochodowy Rajd Śląska – odcinek specjalny ARCHE w Bestwince i w Kaniowie

Wielkie sportowe widowisko jakim niewątpliwie był organizowany po raz piąty Rajd Śląska, zostało przedwcześnie zakończone z powodu śmiertelnego wypadku załogi nr 40 na odcinku specjalnym Chybie. Pamięć zmarłej pilotki Agnieszki Pyry kierowcy uczcili w bazie rajdu na Stadionie Śląskim, a do klasyfikacji generalnej imprezy wliczono wyniki czterech przejazdów.  Zwycięzcy otrzymali 1/3 punktów, najlepsza w głównej kategorii okazała się załoga Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo).

Fani sportów motorowych z gminy Bestwina mieli 11 września okazję śledzić rywalizację na OS ARCHE, przebiegającym ulicami Bestwinki i Kaniowa. Start miał miejsce na ul. Franciszka Gandora obok kościoła w Bestwince i dalej trasa wiodła ulicami Braci Dudów, Nad Łękawką, Bażancią, Mirowską, Sarnią, Osiedlową i Furczyka – w sumie 9,55 km. Piękna pogoda zachęciła kibiców do rodzinnego oglądania i wspierania startujących mieszkańców naszej gminy – Marcina Kanika i Łukasza Goduli. Podobnie jak w całym rajdzie, na odcinku ARCHE triumfowała ekipa Marczyk/Gospodarczyk, ścigano się w rozmaitych klasach samochodów seryjnych i historycznych. Było więc na co popatrzeć.

Honorowy patronat nad zawodami objęli Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski oraz prezydent Katowic Marcin Krupa. Gmina Bestwina została jednym z patronów samorządowych rajdu. Organizatorem Rajdu Śląska jest Fundacja Automobilistów.

Więcej zdjęć - GALERIA

Zdjęcia Szymona Adamaszka: https://photos.app.goo.gl/cmshShv8z6fs4JS38

Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera