• Dzisiaj jest niedziela, 13/06/2021

    Dzisiaj są imieniny: Lucjana, Antoniego

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
06 / 05 / 2021

Program "Czyste Powietrze" w gminie Bestwina

Mieszkańcy gminy Bestwina, którzy przeprowadzają w swoich budynkach przedsięwzięcia termomodernizacyjne (np.: wymiana źródeł ciepła, docieplenie ścian, wymiana stolarki okiennej, itp.) już wkrótce będą mogli złożyć wniosek o dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze” poprzez punkt konsultacyjny, który zostanie uruchomiony w budynku Urzędu Gminy.

Będzie to możliwe dzięki porozumieniu podpisanemu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w dniu 5 maja 2021 r.

Otwarcie punktu nastąpi bezpośrednio po ukończeniu obowiązkowych szkoleń dla pracowników merytorycznych. Powinno to nastąpić jeszcze w maju.

O dokładnej dacie otwarcia punktu konsultacyjnego będziemy informować na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do korzystania, tym bardziej że dofinansowanie otrzymane z programu „Czyste Powietrze” będzie można łączyć z dotacją otrzymaną z gminy w ramach Programu Ograniczania Emisji 2021-2024.

Więcej o programie można przeczytać na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/

Porozumienie na sali sesyjnej Urzędu Gminy podpisywał wójt Artur Beniowski wraz ze skarbnikiem Anitą Kubik oraz zastępcą prezesa zarządu WFOŚiGW w Katowicach Adamem Lewandowskim. Obecni byli także poseł Przemysław Drabek oraz poseł Grzegorz Gaża.

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera