• Dzisiaj jest wtorek, 16/08/2022

    Dzisiaj są imieniny: Rocha, Stefana, Joachima

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
01 / 08 / 2022

Prace konserwatorskie w bestwińskim kościele - stan obecny

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach poinformował na swoim profilu społecznościowym że w kościele Wniebowzięcia NMP w Bestwinie trwają wieloetapowe prace konserwatorskie przy odkrytej polichromii prezbiterium (prace w nawie zostały już zakończone).

                Urząd relacjonuje: W tym roku dzięki zaangażowaniu Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie oraz przy dofinansowaniu m.in. Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków realizowany jest zakres związany z konserwacją i rekonstrukcją polichromii ściany tęczowej od strony prezbiterium (przedstawienie Matki Bożej z Dzieciątkiem wręczających różańce św. Dominikowi i św. Katarzynie Sieneńskiej) oraz polichromii łuku tęczowego z przedstawieniami Czterech Ewangelistów oraz św. Barbary (?). Podczas wczorajszych (29 lipca) oględzin komisja konserwatorska oceniła zaawansowanie prac. Polichromia w prezbiterium kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Bestwinie została wpisana do rejestru zabytków województwa śląskiego pod pozycją B/372/2018.

Zdjęcia: M. Dąbrowska

Przypominamy również artykuł z naszej strony internetowej, w którym o bestwińskich polichromiach opowiada ks. proboszcz Cezary Dulka:

https://bestwina.pl/aktualnosci/polichromie-w-bestwinie-juz-bez-rusztowan

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera