• Dzisiaj jest wtorek, 16/08/2022

    Dzisiaj są imieniny: Rocha, Stefana, Joachima

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
05 / 08 / 2022

Półkolonie gminne - lato 2022

Podróże kształcą i bawią

półkolonie gminne 2022

Od 4 do 29 lipca, wzorem lat ubiegłych, odbywały się w naszej gminie półkolonie, największa taka inicjatywa w powiecie bielskim. W tym roku udział wzięło 180 dzieci z terenu naszej gminy. Wszystkie zajęcia odbywały się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kaniowie i zostały podzielone na cztery turnusy. Zorganizowanie tej letniej akcji możliwe było dzięki wsparciu finansowym Urzędu Gminy w Bestwinie oraz współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Uczestnicy półkolonii odwiedzili liczne ciekawe miejsca w bliższej i dalszej okolicy: Apilandia w Kleczy Dolnej, Kolejkowo w Gliwicach, stadnina koni w Łące, Muzeum Zamkowe w Pszczynie oraz Muzeum Ognia w Żorach….te wyjazdy wzbogaciły wiedzę dzieci o otaczającym ich świecie, zachęciły do zainteresowania się życiem zwierząt, pociągami lub opowieściami związanymi z księżną Daisy. Bawiąc się – najmłodsi uczyli się, a ucząc – bawili.

Ciekawe spotkania przygotowała Biblioteka Publiczna w Kaniowie, a „mokre” zajęcia w kaniowskiej OSP, na długo pozostaną w pamięci uczestników półkolonii. Nie mogło się obyć również bez seansu filmowego w pobliskim Multikinie i zjedzenia przy tym solidnej porcji popcornu. Doskonałymi miejscami aktywności fizycznej okazały się sala zabaw ,,Fikołki’’ w Bielsku - Białej oraz Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie. Każdego popołudnia uczestnicy kreatywnie spędzali czas malując, śpiewając, tańcząc, grając w piłkę i … jedząc lody.

Organizatorzy

 

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera