• Dzisiaj jest wtorek, 16/08/2022

    Dzisiaj są imieniny: Rocha, Stefana, Joachima

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
03 / 08 / 2022

Oświetlenie przejść dla pieszych – dofinansowanie zadań w gminie Bestwina

W dniu 3.08.2022 r. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej  odbyło się spotkanie, na którym dokonano podpisania umów na dofinansowanie zadań w ramach Marszałkowskiego Programu poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego. Dokumenty podpisali wójt gminy Bestwina Artur Beniowski i dyrektor WORD, Mariusz Ogłoziński.

W trakcie trwania naboru wniosków Gmina Bestwina złożyła trzy wnioski o dofinansowanie budowy oświetlenia systemowych przejść dla pieszych. Wszystkie złożone wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie i pozyskano łącznie 42 506,34 zł. (50% kosztów całości), z podziałem na trzy zadania, tj.: budowa oświetlenia przejścia dla pieszych w Bestwinie przy skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z ul. Bialską, przy skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z ul. Okrężną oraz w Janowicach przy ul. Janowickiej obok nr 30.

Warto dodać, że w ramach trwającej przebudowy chodnika na ul. W. Witosa przy skrzyżowaniu z ul. P. Godynia powstanie kolejne doświetlone przejście dla pieszych.

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera