• Dzisiaj jest wtorek, 11/05/2021

    Dzisiaj są imieniny: Igi, Miry, Wladyslawy

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
04 / 05 / 2021

Odbuduj formę w Kaniowie

Po lockdownie, kwarantannie a często także i przebytej chorobie wszystkim przyda się powrót do sprawności fizycznej. Teraz pomoże w tym kolejny w gminie Bestwina kompleks, zlokalizowany na terenach rekreacyjnych w Kaniowie. Nieco ostatnio nadgryziony zębem czasu zakątek nadwiślańskiego sołectwa wypiękniał i zyskał nową, atrakcyjną infrastrukturę: skatepark, plac zabaw, siłownię plenerową, chodniki z kostki brukowej, ławki parkowe, stojaki na rowery i ogrodzenia. 30 kwietnia wszystko to uroczyście otwarto i oddano do użytku.

                Moda na rolki, deskorolki i rowery BMX zaczęła rozkwitać w Polsce (i w gminie Bestwina) już we wczesnych latach 90. Nikt wtedy jednak nie przypuszczał, że naśladowcy gwiazd takich jak Tony Hawk będą mieli własną „miejscówkę” z prawdziwego zdarzenia. Ideę budowy obiektu podsunął na forum Rady Gminy Bestwina jej były przewodniczący Jerzy Zużałek i dojrzewała ona przez kolejne lata. Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (597 454, 23 zł.) pozwoliło na wykonanie nie tylko skateparku, lecz wszystkiego, co wymieniono we wstępie. Do dyspozycji rolkarzy czy deskorolkarzy jest poręcz prosta, platforma, Quarter Pipe, Bank Ramp i Grindbox. W sam raz, by szlifować najbardziej wymagające triki.

Zwolennicy spokojniejszych rozrywek mogą poćwiczyć na dobrze już znanych naszym mieszkańcom urządzeniach z siłowni „pod chmurka”, zaprosić dzieci na bogato wyposażony plac zabaw, lub po prostu pospacerować. Kaniowskie tereny rekreacyjne są areną słynnego „Święta Karpia” czy „Rewii Orkiestr Dętych”, mieści się tam także kort tenisowy, górka do zjeżdżania, skocznia do skoku w dal i oddane do użytku w 2019 r. boisko z nawierzchnią poliuretanową.

Podczas krótkiej uroczystości inauguracyjnej wójt Artur Beniowski zaprezentował nową inwestycję przybyłym gościom. Do Kaniowa przyjechali: poseł na Sejm RP Przemysław Drabek, przedsiębiorca i prezes „Bud-Toru” Leszek Kosmaty, kierownik nadzoru inwestorskiego Krzysztof Hałat, przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Stanclik z radnymi Grzegorzem Kołodziejczykiem i Grzegorzem Owczarzem, były przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zużałek, skarbnik gminy Anita Kubik, kierownicy referatów: Mariusz Szlosarczyk i Piotr Kine, sołtys Kaniowa Marek Pękala, dyrektor ZSP Kaniów Agata Szypuła. Specjalne podziękowania  od wójta otrzymali: poseł Przemysław Drabek, Jerzy Zużałek, Krzysztof Hałat, Leszek Kosmaty i Rada Gminy Bestwina za przychylność i zapisanie środków budżetowych na ten ważny cel.

Wykonawcą zadania była firma ROYAL PLAY – Łukasz Piotrowski z Małkini Górnej. Koszt całej inwestycji wyniósł 768 185,12 zł (w tym roboty budowlane, nadzór inwestorski oraz projekt).

 W tym samym dniu (30 kwietnia) ogłoszony został przetarg na budowę placu zabaw w Janowicach

Więcej zdjęć - GALERIA

Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera