• Dzisiaj jest wtorek, 19/02/2019

    Dzisiaj są imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego

18 / 06 / 2018

Mistrzostwa Polski Strażaków - Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

„Sześć sekund od złota”

Wysokie miejsca strażaków – ratowników w Mistrzostwach Polski

Licheń Stary koło Konina to nie tylko popularne miejsce pielgrzymek. Na Jeziorze Licheńskim w gminie Ślesin druhowie z całej Polski w dniach 15 – 17 czerwca rywalizowali w XII Mistrzostwach Polski Strażaków – Ochotników. Patronat nad tym wydarzeniem objął m.in. Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Waldemar Pawlak, zaś udział wzięły załogi OSP dysponujące własnym sprzętem pływającym. W tym gronie nie mogło zabraknąć silnej ekipy z OSP Kaniów w składzie Jacek Gruszka (opiekun), Jarosław Bieroński, Szymon Misiek, Marcin Kraus (strażak OSP Bestwinka) i Wojciech Janeczko.

Przez dwa dni trwała zacięta walka w siedmiu konkurencjach: Rzuty ratownicze kołem i rzutką, wyścig łodzi wiosłowych, holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową, podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, podejmowanie tonącego z wody do łodzi wiosłowej, slalom łodzi motorowych. Nasza utytułowana drużyna nie stanęła tym razem na najwyższym stopniu podium, ale zdobyła wicemistrzostwo kraju w slalomie, a także trzecie miejsce w podejmowaniu tonącego do łodzi wiosłowej. W klasyfikacji ogólnej zdobyliśmy miejsce szóste.

            - Cieszymy się z tych wyników, druhowie podciągnęli się szczególnie w wiosłowaniu, które zawsze było naszym słabszym punktem ­– mówi komendant gminny Grzegorz Owczarz – zawody te należą do bardzo wyczerpujących, nic więc dziwnego, że strażacy od razu po przyjeździe musieli solidnie odespać intensywny weekend. Jeszcze raz pokazaliśmy, że jesteśmy w czołówce a to wymarzona promocja gminy Bestwina. Opiekun drużyny Jacek Gruszka dodaje: – Do złotego medalu zabrakło nam w slalomie około sześciu sekund, pokazuje to, jak niewielkie różnice były pomiędzy najlepszymi ekipami.

Foto: OSP Kaniów

Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆ