• Dzisiaj jest czwartek, 29/10/2020

    Dzisiaj są imieniny: Euzebii, Wioletty, Felicjana

28 / 09 / 2020

Międzynarodowy Turniej Kajak-Polo w Kaniowie

Od Berlina po Pragę – Międzynarodowy Turniej Kajak – Polo w Kaniowie

                Nie słabnie renoma organizowanych w Kaniowie kajakpolowych turniejów. Goście z całej Europy chętnie odwiedzają Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych, by próbować swoich sił w zmaganiach z UKS „Set” i innymi polskimi ekipami. 26 i 27 września jesienna, chłodna aura dała się we znaki uczestnikom zawodów, ale XV Międzynarodowy Turniej, I edycję Pucharu Polski 2020/2021 i „Panda Cup” można uznać za imprezę ze wszech miar udaną.

Rywalizacja na wodnych boiskach „Żwirowni” przebiegała w kategoriach: Dywizja I (Open), Dywizja II (U-18 i kobiety), Dywizja III (Mix U-14) oraz „Panda Cup” (U 11 Mix). Oprócz dobrze już w Kaniowie znanych drużyn z Choszczna, Warszawy, Skierniewic, Księżpola, Katowic, Kalisza czy Klinisk; kibice oglądali spotkania z udziałem reprezentacji Polski kobiet, jak również kajakpolistów z Pragi i Berlina. Działo się zatem sporo. Gospodarze oczywiście nie zawiedli, tak organizacyjnie, jak i sportowo, widać było ogrom pracy włożony w przygotowanie całego przedsięwzięcia.

Kaniów wywalczył złoty medal w prestiżowej I Dywizji, także złoty w III Dywizji oraz brązowy w dziecięcym „Panda Cup”. Puchary, medale i nagrody dla najlepszych strzelców wręczał wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, wspólnie z prezesem Śląskiego Związku Kajakowego Czesławem Górką i panią Haliną Błaszkiewicz – prezes UKS „Set” Kaniów. Wójt w krótkim przemówieniu podziękował wszystkim za udział i wspaniałe widowisko sportowe, zaprosił również do Kaniowa na kolejne zawody, oby zorganizowane już w spokojniejszych, wolnych od epidemicznych obostrzeń warunkach.

Kolejność miejsc na podium:

„Panda Cup”: 1. MOSW Choszczno; 2. Olimpijczyk Kliniska; 3. UKS „Set” Kaniów

III Dywizja: 1. UKS „Set” Kaniów; 2. KTW Kalisz B; 3. KTW Kalisz A

II Dywizja: 1. KTW Kalisz; 2. Polska K U-21 A; 3. MOSW Choszczno

I Dywizja: 1. UKS „Set” Kaniów; 2. Olimpijczyk Kliniska; 3. Verein für Kanusport Berlin

Galeria zdjęć

Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆ