• Dzisiaj jest wtorek, 11/05/2021

    Dzisiaj są imieniny: Igi, Miry, Wladyslawy

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
27 / 04 / 2021

Międzynarodowa lekcja języka angielskiego w ZSP w Kaniowie

Dnia 20 kwietnia 2021 roku uczniowie klasy 7a Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kaniowie wraz z nauczycielem języka angielskiego panią Ewą Adamaszek wzięli udział w nietypowo prowadzonej lekcji języka angielskiego. Była to międzynarodowa lekcja Live Lesson zorganizowana zdalnie za pomocą programu „Zoom” dla ponad dwustu osób.

 Zajęcia poprowadziła pani Elizabeth Beer z Wielkiej Brytanii, która obecnie mieszka
w Madrycie. W lekcji wraz z uczniami klasy 7a uczestniczyli nastolatkowie z Nigerii, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich (z Dubaju), Brazylii, Chorwacji oraz Niemiec.

 Tematem lekcji „Sports in the Lake District” były sporty uprawiane zarówno drużynowo, jak i indywidualnie, a także sporty ekstremalne. Uczniowie obejrzeli film BBC o Lake District – obszarze w północno-zachodniej Anglii w hrabstwie Kumbria, jednym z najpopularniejszych miejsc  wypoczynkowych w Wielkiej Brytanii. Następnie uczestnicy przypomnieli sobie słownictwo związane ze sportem i sprzętem sportowym oraz z zasadami uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Ponadto uczniowie dzielili się opiniami o swoich ulubionych sportach z rówieśnikami z innych części świata. Na koniec spotkania nastolatkowie umieścili na wirtualnej tablicy (padlet) teksty oraz zdjęcia związane ze sportami popularnymi w swoich ojczystych krajach.

Lekcja Live Lesson cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów nie tylko z uwagi na możliwość poszerzenia zasobu słownictwa z języka angielskiego i rozwinięcia zdolności komunikowania się w języku obcym, lecz także z uwagi na okazję wymiany doświadczeń
z młodzieżą z innych zakątków świata.

 Uczniów do udziału w międzynarodowym projekcie Pearson & BBC Live Classes zgłosiła oraz przygotowała mgr Ewa Adamaszek – nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaniowie.

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera