• Dzisiaj jest wtorek, 19/02/2019

    Dzisiaj są imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego

18 / 06 / 2018

Koncert ''Mam Talent'' w Kaniowie

„Szkoła wielu talentów” – pokaz umiejętności uczniów ZSP Kaniów

Czerwiec jest miesiącem podsumowań, nie tylko w nauce, ale i w sporcie czy też.. w muzyce. Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kaniowie nie przespali całego roku i w przededniu wakacji mogą powiedzieć: praca procentuje! Trofea zdobyte na Spotkaniu Amatorskich Grup Artystycznych SAGA, Janowickim Konkursie Pieśni Gospel, Święcie Muzyki w Bestwince i na innych festiwalach są świadectwem wysokiego poziomu muzycznego dzieci i młodzieży z Kaniowa. 18 czerwca społeczność szkoły spotkała się na koncercie „Mam talent” będącym prezentacją osiągnięć młodych artystów.

Nauczycielka muzyki, Urszula Szkucik - Jagiełka zaznacza, że pasje wokalno – instrumentalne mogą być na terenie gminy Bestwina i poza nią realizowane na różne sposoby: Mamy szkolny chór „Divertimento”, Orkiestrę Dętą Gminy Bestwina z Siedzibą w Kaniowie, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Art” w Czechowicach – Dziedzicach, zaś w Gminnym Ośrodku Kultury można opanować grę na instrumentach. Gminne imprezy plenerowe lub festiwale szkolne stanowią okazję do zaprezentowania tego, nad czym się wytrwale pracowało.

Koncertowi przysłuchiwali się muzyk i pedagog Magdalena Mikoda, dyrektor GOK Grzegorz Boboń oraz grono pedagogiczne i uczniowskie ZSP Kaniów. Występowali soliści, zespoły kilkuosobowe i chór. Flety, klarnety, trąbka, keyboard – na scenie królowało instrumentarium rodem z prawdziwej orkiestry i duża w tym zasługa prowadzącej cały koncert kapelmistrz naszej orkiestry dętej, p. Urszuli Szkucik – Jagiełki. Dyrektor szkoły Krystyna Bryksa złożyła serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację całego przedsięwzięcia.

Więcej zdjęć - GALERIA

Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆ