• Dzisiaj jest wtorek, 06/12/2022

    Dzisiaj są imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

  • idź do oficjalnego portalu Unii Europejskiej
strona główna
14 / 11 / 2022

„Bitwa Regionów” z udziałem KGW "Bestwinianki"

„Bitwa Regionów” z udziałem „Bestwinianek” – konkursowe wrażenia

„Bitwa Regionów” jest konkursem kulinarnym, który daje gminom szansę na zaprezentowanie swoich walorów na szerszym forum. Wymiana cennych doświadczeń owocuje nowymi smakami i ciekawymi potrawami, a zmagania finałowe pozostają w pamięci uczestników na wiele miesięcy. Wydarzenie organizuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa w Warszawie. Udział mogą brać Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, których celem jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych.

Koło Gospodyń Wiejskich „Bestwinianki” z bardzo dobrej strony pokazało się w I etapie, odbywającym się 10 września w Gilowicach. Panie pod kierownictwem Urszuli Orłowskiej, wraz  sołtys Bestwiny Marią Maroszek zajęły I miejsce, uzyskując uznanie Jury za „Sznycel rybny z siurpryzą na sztuchance z kapustą kiszoną”. Zwycięstwo dało awans do „Bitwy Regionów” na poziomie wojewódzkim – toczyła się ona w niedzielę, 13 listopada w Nakle Śląskim. Kwalifikacja do półfinałowej dziewiątki to świetny wynik, zważywszy na to, że z województwa śląskiego brało udział 110 Kół. Do krajowego finału zakwalifikowało się KGW z Woli Libertowskiej.

Stoisko „Bestwinianek” w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. 1000-lecia Państwa Polskiego bardzo podobało się wszystkim odwiedzającym – promowało karpia królewskiego, lokalną twórczość artystyczną i rękodzieło. Na miejscu delegację wspierał kierownik Referatu Sportu i Promocji Piotr Kine, reprezentujący wójta Artura Beniowskiego. Muzycznym prezentem dla uczestników stał się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Miedarzanie”.

Telewizyjny reportaż z konkursu na stronie TVP Katowice: https://katowice.tvp.pl/64499492/bitwa-regionow-konkurs-kulinarny-kol-gospodyn-wiejskich

Więcej zdjęć - GALERIA

GALERIA ZDJĘĆa

  • logotyp partnera
  • logotyp partnera
  • logotyp partnera