Dodaj nasz serwis do ulubionych Ustaw nasz serwis jako stronę startową
Urząd Gminy
Podstawowe Informacje
Wójt Gminy
Sekretarz Gminy
Skarbnik Gminy
Referaty Urzędu Gminy
Telefony
Regulamin organizacyjny
Strategia rozwoju
Jednostki organizacyjne
Druki w formie elektronicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Oferty pracy
Bezpłatna Pomoc Prawna
Rada Gminy
Skład Rady Gminy
Statut Gminy Bestwina
Komisje
Sesje Rady Gminy
Uchwały Rady Gminy
Gospodarka
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Podatki
Działalność Gospodarcza
Odśnieżanie 2017/2018
Ochrona Środowiska
Organizacje Pozarządowe
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
Kultura i rozrywka
Historia
Gminny Ośrodek Kultury
Imprezy
Biblioteki
Edukacja
Placówki oświatowe
Sport
Kluby sportowe
Wykaz imprez sportowych
Hala sportowa
Orlik
Pomoc Społeczna
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gmina
Podstawowe informacje
Ośrodek Zdrowia
Apteki
Zarządzanie Kryzysowe
Lecznice dla zwierząt
Jednostki OSP
Dzielnicowi
Urzędy Pocztowe
Magazyn Gminny
Komunikacja
Galeria
Galeria
Kliknij w zdjęcie aby uzyskać
powiekszenie oraz dodatkowy
opis. By zobaczyć całą galerię
kliknij w przycisk galeria.
Organy samorządowe

Euroregion Beskidy

BiP
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.

V Memoriał Anny Krystyan
Publikacja: Tomasz Kiedroń | data umieszczenia: 2017-11-27

Małe igrzyska szczęśliwe dla Bestwiny
V Memoriał Anny Krystyan

   Gdy tylko rozległ się dźwięk gwizdka, zawodnicy ruszyli z miejsc startowych! To był ich dzień, święto sportu, które pod wieloma względami przypominało pierwsze nowożytne igrzyska w Atenach. Liczyła się oczywiście siła, sprawność, zwinność, ale też duch zdrowej rywalizacji, w której nie ma przegranych. Kolejny już memoriał Anny Krystyan pod hasłem "Gry i zabawy ruchowe" został rozegrany 27 listopada w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bestwinie.

   Prowadząca całą imprezę Agnieszka Dutka, zarazem nauczyciel WF i prezes klubu UKS "Wojownik" przypomniała na wstępie imprezy sylwetkę patronki Memoriału: Anna Krystyan rozpoczęła pracę w naszej placówce 1 września 1999 roku. W 2002 r. otrzymała stopień nauczyciela mianowanego - w tym samym roku ukończyła też kurs instruktora piłki siatkowej. Rok później nastąpił niestety pierwszy rzut choroby nowotworowej. W grudniu 2004 i 2005 przeprowadzone zostały Turnieje o Puchar Wójta "Rośnij zdrowo". W 2006 r. otrzymała tytuł "Nauczyciel z klasą". Ukończyła również kurs kwalifikacyjny z gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej. Ostatni przeprowadzony turniej z udziałem Anny Krystyan odbył się 9 stycznia 2007 roku. W grudniu 2007 r. nastąpił powrót choroby, który uniemożliwił pani Ani pracę w szkole...

     

    Pan Jarosław Krystyan, mąż śp. Anny, był szczerze wzruszony, kiedy przemawiał do uczestników zgromadzonych na otwarciu zawodów. Emocje udzieliły się także kierownikowi Referatu Sportu i Promocji Łukaszowi Wojsławowi i dyrektor ZSP Bestwina Agacie Rak.
    Do Memoriału przystąpiło ponad 120 trzecio - czwarto - i piątoklasistów z Bestwiny (zieloni), Bestwinki (niebiescy), Janowic (czerwoni) i Kaniowa (pomarańczowi). Współzawodnictwo odbywało się w takich konkurencjach jak sztafeta gwiaździsta, rzut woreczkiem czy piłką lekarską, toczenie piłki do koszykówki, skoki ze skakanką, tor przeszkód i wielu innych. Każda z grup wiekowych miała do wykonania pięć zadań, a w ich przeprowadzaniu pomagały uczennice z Gimnazjum im. Jana Pawła II. Przygotowaniem szkolnych reprezentacji zajęli się oczywiście nauczyciele wychowania fizycznego.

  

Po zakończeniu zmagań można było podliczyć punkty i zapoznać się z klasyfikacją końcową. Oto ona:
Klasy III: 1. Bestwina; 2. Bestwinka; 3. Kaniów; 4. Janowice. Klasy IV: 1. Bestwinka; 2. Bestwina; 3. Kaniów; 4. Janowice. Klasy V: 1. Bestwina; 2. Kaniów; 3. Bestwinka; 4. Janowice.
Klasyfikacja generalna: 1. Bestwina; 2. Bestwinka; 3. Kaniów; 4. Janowice.

     

W ręce niezwykle ucieszonych uczniów i nauczycieli z Bestwiny powędrował zatem puchar, uroczyście wręczony przez wójta gminy Bestwina, Artura Beniowskiego. Warto nadmienić, iż wójt ufundował także nagrody rzeczowe, zaś Urząd Gminy dofinansował organizację Memoriału. Innymi sponsorami byli UKS "Wojownik", czekoladowa "Solidarność" i "Danone" - przedstawiciel tego przedsiębiorstwa, pan Tomasz Piecha także zaszczycił uczniowskie igrzyska swą obecnością. Na szyi startujących zawisły medale, a do rąk trafiły dyplomy, sprzęt sportowy i rozmaite słodkości. Po wysiłku czas przecież na regenerację! Nie zapomniano rzecz jasna o trenerskim wysiłku nauczycieli - oni również odebrali dyplomy.
 Patronat honorowy nad V Memoriałem Anny Krystyan objął wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, natomiast patronat medialny - redakcja "Magazynu Gminnego".

Więcej zdjęć: Galeria

Sławomir Lewczak


   
 
 
Urząd Gminy, 43-512 Bestwina, ul. Krakowska 111
tel. +48 32 215 77 00,
fax. 215 77 12, e-mail: info@bestwina.pl