Dodaj nasz serwis do ulubionych Ustaw nasz serwis jako stronę startową
Urząd Gminy
Podstawowe Informacje
Wójt Gminy
Sekretarz Gminy
Skarbnik Gminy
Referaty Urzędu Gminy
Telefony
Regulamin organizacyjny
Strategia rozwoju
Jednostki organizacyjne
Druki w formie elektronicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Oferty pracy
Bezpłatna Pomoc Prawna
Rada Gminy
Skład Rady Gminy
Statut Gminy Bestwina
Komisje
Sesje Rady Gminy
Uchwały Rady Gminy
Gospodarka
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Podatki
Działalność Gospodarcza
Odśnieżanie 2017/2018
Ochrona Środowiska
Organizacje Pozarządowe
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
Kultura i rozrywka
Historia
Gminny Ośrodek Kultury
Imprezy
Biblioteki
Edukacja
Placówki oświatowe
Sport
Kluby sportowe
Wykaz imprez sportowych
Hala sportowa
Orlik
Pomoc Społeczna
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gmina
Podstawowe informacje
Ośrodek Zdrowia
Apteki
Zarządzanie Kryzysowe
Lecznice dla zwierząt
Jednostki OSP
Dzielnicowi
Urzędy Pocztowe
Magazyn Gminny
Komunikacja
Galeria
Galeria
Kliknij w zdjęcie aby uzyskać
powiekszenie oraz dodatkowy
opis. By zobaczyć całą galerię
kliknij w przycisk galeria.
Organy samorządowe

Euroregion Beskidy

BiP
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.

Gazeta Beskidzka o inwestycjach drogowych
Publikacja: Tomasz Kiedroń | data umieszczenia: 2017-08-01

Bezpieczniej na Janowickiej

Miesiące wakacyjne to, jak co roku, okres wytężonych prac na drogach. Do końca sierpnia potrwa budowa parkingu przy ul. Podzamcze w Bestwinie, trochę dłużej, bo do końca roku - generalny remont odcinka ul. Janowickiej.
Budowa parkingu znacznie poprawi organizację gminnych imprez na sąsiadującym z parkingiem boisku sportowym. Na co dzień zaś służyć będzie mieszkańcom, którzy w centrum Bestwiny pojawiają się, aby zrobić zakupy, czy załatwić różne sprawy. - Uporządkowanie parkowania w tym ruchliwym miejscu znacznie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, zwłaszcza pieszych. Wprawdzie nie jeździ się tutaj zbyt szybko, ale o potrącenie przy cofaniu wcale nietrudno - wyjaśnia wójt gminy Bestwina Artur Beniowski.
W tym miejscu powstaną 42 miejsca postojowe wyłożone brukiem, będzie też wygodny i bezpieczny chodnik dla pieszych. Zakres robót obejmuje budowę drogi manewrowej, muru oporowego, ogrodzenia i kanalizacji deszczowej. Jak do tej pory wykonano kanalizację, podbudowę i mur, trwają prace brukarskie.
Choć terminarz przewiduje zakończenie pod koniec wakacji, wójt, patrząc na postęp prac, liczy, że uda się parking oddać do użytku już w połowie sierpnia. Budżet gminy na inwestycję wyda 300 tys. zł.

Dużą poprawę bezpieczeństwa odczują zwłaszcza piesi mieszkańcy Bestwiny i Janowic, gdy zakończy się przebudowa odcinka ul. Janowickiej w Bestwinie. Przypomnijmy, że liczący ponad 1,2 km fragment drogi z bielskiego Hałcnowa przez Janowice do centrum Bestwiny ma liczne zakręty, jezdnia jest stosunkowo wąska, brakuje przy niej chodników. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy zmrok zapada wcześniej, piesi muszą bardzo uważać na nadjeżdżające samochody. - Zapewnienie bezpieczeństwa pieszych na Janowickiej to najważniejsza sprawa do załatwienia, ale trzeba rozwiązać również problem wód opadowych i samej nawierzchni. Dlatego zabiegałem o pozyskanie pieniędzy z zewnętrznych źródeł finansowania - wyjaśnia Artur Beniowski.
Całość prac, z budową kanalizacji deszczowej i chodnikami, a także przebudową nawierzchni, pochłonie ponad 1,6 mln zł, z czego 63 proc, pochodzić będzie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, na resztę kwoty dorzucą się gmina Bestwina i bielskie Starostwo Powiatowe, które jest administratorem drogi.
Modernizacja potrwa do końca roku, wójt Beniowski liczy, że kolejnym etapem będzie budowa ronda "przy piekarni", a więc na ruchliwym skrzyżowaniu ul. Janowickiej z Krakowską. (Łu)

Materiał dzięki uprzejmości "Gazety Beskidzkiej"
Zdjęcia: Mirosław Łukaszuk


   
 
 
Urząd Gminy, 43-512 Bestwina, ul. Krakowska 111
tel. +48 32 215 77 00,
fax. 215 77 12, e-mail: info@bestwina.pl