Dodaj nasz serwis do ulubionych Ustaw nasz serwis jako stronę startową
Urząd Gminy
Podstawowe Informacje
Wójt Gminy
Sekretarz Gminy
Skarbnik Gminy
Referaty Urzędu Gminy
Telefony
Regulamin organizacyjny
Strategia rozwoju
Jednostki organizacyjne
Druki w formie elektronicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Oferty pracy
Bezpłatna Pomoc Prawna
Rada Gminy
Skład Rady Gminy
Statut Gminy Bestwina
Komisje
Sesje Rady Gminy
Uchwały Rady Gminy
Gospodarka
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Podatki
Działalność Gospodarcza
Odśnieżanie 2017/2018
Ochrona Środowiska
Organizacje Pozarządowe
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
Kultura i rozrywka
Historia
Gminny Ośrodek Kultury
Imprezy
Biblioteki
Edukacja
Placówki oświatowe
Sport
Kluby sportowe
Wykaz imprez sportowych
Hala sportowa
Orlik
Pomoc Społeczna
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gmina
Podstawowe informacje
Ośrodek Zdrowia
Apteki
Zarządzanie Kryzysowe
Lecznice dla zwierząt
Jednostki OSP
Dzielnicowi
Urzędy Pocztowe
Magazyn Gminny
Komunikacja
Galeria
Galeria
Kliknij w zdjęcie aby uzyskać
powiekszenie oraz dodatkowy
opis. By zobaczyć całą galerię
kliknij w przycisk galeria.
Organy samorządowe

Euroregion Beskidy

BiP
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.

Kajak Polo na The World Games - podsumowanie
Publikacja: Tomasz Kiedroń | data umieszczenia: 2017-08-01

"Wyciągniemy wnioski" - podsumowanie kajak - polo na The World Games 2017

To jeszcze nie były igrzyska, w których polskie reprezentacje kajak - polo zebrały medalowe żniwo. Miejsca odległe od podium nie świadczą jednak o słabej grze, wręcz przeciwnie - ze światową czołówką Polska toczyła bardzo wyrównane spotkania - zabrakło może nieco szczęścia, może doświadczenia. Kondycyjnie ani technicznie nikt nie odstawał. Wrocławska impreza była cenna zwłaszcza dla pań - wiele dziewcząt przyjechało "po naukę". Dla 15 - letniej Dominiki Sojki już sam udział w tego typu zawodach jest zachętą do szlifowania umiejętności. Na papierze wyniki nie przedstawiają się imponująco, trzeba tu wszakże wiele pokory i cierpliwości by obiecujące talenty przekuć w diamenty zdolne zawojować przyszłe - może już olimpijskie w pełnym tego słowa znaczeniu - turnieje.

     

Ostatecznie mężczyźni zajęli szóste miejsce (wygrywając z Nową Zelandią i Chińskim Taipei) a kobiety miejsce siódme. Wśród strzelców bramek z UKS "Set" wyróżnili się Sandra Pilarz, Klaudia Sachmerda, Dominika Sojka, Arkadiusz Pilarz, Łukasz Pilarz.

     

Tak relacjonuje "The World Games" jedna z najlepszych polskich reprezentantek, Klaudia Sachmerda:
 "The World Games 2017" niestety, nie będę wspominać zbyt dobrze. Zająć ostatnie miejsce, podczas gdy liczyło się na medal to nic przyjemnego, zwłaszcza, że przygotowywałyśmy się do tej imprezy bardzo długo. Od około dwóch lat nasze treningi były układane tak, żebyśmy wypadły jak najlepiej na tych zawodach. Nie wiem, co poszło nie tak. Z najlepszymi drużynami walczyłyśmy jak równy z równym, z Nowozelandkami - mistrzyniami Świata przegrałyśmy tylko 7:5, tak samo z Francją. Za każdym razem brakowało nam bardzo nie wiele, walczyłyśmy dzielnie, niestety wynik był taki, jaki był. Jednak mimo tego, że zawody nie szły po naszej myśli, atmosfera była wspaniała. Wszyscy byliśmy jedną wielką drużyną i mam tutaj na myśli nie tylko osoby związane z kajak-polo. Podczas ceremonii otwarcia igrzysk poznaliśmy wielu innych sportowców, których później wspieraliśmy podczas ich startów, oni również nie pozostawali dłużni przesyłając nam gorące słowa wsparcia i doping. Trybuny na naszych meczach były pełne kibiców z całej Polski, którzy jak zawsze nas nie zawiedli. Również organizatorzy zasługuję na wielką pochwałę, wszystko było dopracowane na ostatni guzik, niczego nam nie zabrakło, a wolontariusze troszczyli się o nas jak mało kto. Teraz przed nami Mistrzostwa Europy, na których mam nadzieję pokażemy, na co nas stać i udowodnimy, że nasz występ na The World Games był po prostu potknięciem, z którego szybko wyciągniemy wnioski i naprawimy te elementy, które zawiodły. Nie ukrywam, że liczę na nasze złoto i głęboko wierzę, że uda nam się z nim wrócić z Francji."

Foto - PZKaj oraz archiwum zawodniczek


   
 
 
Urząd Gminy, 43-512 Bestwina, ul. Krakowska 111
tel. +48 32 215 77 00,
fax. 215 77 12, e-mail: info@bestwina.pl