Dodaj nasz serwis do ulubionych Ustaw nasz serwis jako stronę startową
Urząd Gminy
Podstawowe Informacje
Wójt Gminy
Sekretarz Gminy
Skarbnik Gminy
Referaty Urzędu Gminy
Telefony
Regulamin organizacyjny
Strategia rozwoju
Jednostki organizacyjne
Druki w formie elektronicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Oferty pracy
Bezpłatna Pomoc Prawna
Rada Gminy
Skład Rady Gminy
Statut Gminy Bestwina
Komisje
Sesje Rady Gminy
Uchwały Rady Gminy
Gospodarka
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Podatki
Działalność Gospodarcza
Odśnieżanie 2017/2018
Ochrona Środowiska
Organizacje Pozarządowe
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
Kultura i rozrywka
Historia
Gminny Ośrodek Kultury
Imprezy
Biblioteki
Edukacja
Placówki oświatowe
Sport
Kluby sportowe
Wykaz imprez sportowych
Hala sportowa
Orlik
Pomoc Społeczna
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gmina
Podstawowe informacje
Ośrodek Zdrowia
Apteki
Zarządzanie Kryzysowe
Lecznice dla zwierząt
Jednostki OSP
Dzielnicowi
Urzędy Pocztowe
Magazyn Gminny
Komunikacja
Galeria
Galeria
Kliknij w zdjęcie aby uzyskać
powiekszenie oraz dodatkowy
opis. By zobaczyć całą galerię
kliknij w przycisk galeria.
Organy samorządowe

Euroregion Beskidy

BiP
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.

Trening z Elżbietą Zarębską
Publikacja: Tomasz Kiedroń | data umieszczenia: 2017-07-28

Wielki wycisk na piasku

"Mogę wam obiecać tylko krew, pot i łzy"...mówił kiedyś do Anglików sir Winston Churchill i to samo, przy zachowaniu wszelkich proporcji, obiecała uczestnikom terenowego treningu w Kaniowie Elżbieta Zarębska, znana trenerka fitness. "Boot Camp" pod nazwą "Sportowe Starcie" odbył się 27 lipca w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji, a ściślej - na piaszczystej plaży popularnej "Żwirowni".
 Jeśli gminy Czechowice - Dziedzice i Bestwina mają współzawodniczyć, to niech robią to nie za pomocą wzajemnych docinków ale na przykład na sportowych arenach. Czwartkowy trening był  co prawda starciem - lecz starciem przyjaznym, rywalizacją drużyn mających tak naprawdę jeden cel którym jest zdrowie. Stąd do wzięcia udziału w akcji serdecznie zachęcał wójt naszej gminy Artur Beniowski.

     

Przed rozpoczęciem zawodów ekipy podzielono na trójki zmieniające się na poszczególnych stacjach. Stanowiska nieco przypominały znane niektórym z wojska place do ćwiczeń. "Boot camp" wywodzi się przecież bezpośrednio ze szkolenia armii Stanów Zjednoczonych. Publiczność mogła zobaczyć biegi, czołganie się pod przeszkodą, przeciąganie opony, boks, ćwiczenia z ciężarkami i piłkami oraz inne wyczerpujące fizycznie "atrakcje". Po chwili intensywnej walki z samym sobą - zmiana i kolejne wyzwanie. Na koniec zorganizowano bardzo widowiskowe przeciąganie liny. Warto dodać, że w ekipie gminy Bestwina znaleźli się przedstawiciele samorządu - wójta Artura Beniowskiego wspomagali m.in. radny Grzegorz Owczarz i kierownik Referatu Sportu i Promocji Urzędu Gminy Łukasz Wojsław.

Sama Elżbieta Zarębska podsumowała trening tymi słowami: "Głównym założeniem imprezy była promocja zdrowia i aktywności fizyczne wśród mieszkańców obu gmin. Uważam, że wszystko naprawdę się udało - z góry założyłam, że nie będzie to poważna rywalizacja ale po prostu fajna zabawa! Mam nadzieję, że udało mi się przekonać wszystkich do moich treningów. Cóż, jako czechowicka drużyna byliśmy lepsi (śmiech) ale Bestwina zaprezentowała się wspaniale. W tym miejscu dziękuję wójtowi i samorządowcom za zachęcenie wszystkich do przyjścia - przykład idzie z góry! Są więc nadzieje na częstsze organizowanie treningów tutaj w Kaniowie, już teraz zapraszam mieszkańców gminy Bestwina!"

Więcej zdjęć: Galeria

Sławomir Lewczak

   
 
 
Urząd Gminy, 43-512 Bestwina, ul. Krakowska 111
tel. +48 32 215 77 00,
fax. 215 77 12, e-mail: info@bestwina.pl