Dodaj nasz serwis do ulubionych Ustaw nasz serwis jako stronę startową
Urząd Gminy
Podstawowe Informacje
Wójt Gminy
Sekretarz Gminy
Skarbnik Gminy
Referaty Urzędu Gminy
Telefony
Regulamin organizacyjny
Strategia rozwoju
Jednostki organizacyjne
Druki w formie elektronicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Oferty pracy
Bezpłatna Pomoc Prawna
Rada Gminy
Skład Rady Gminy
Statut Gminy Bestwina
Komisje
Sesje Rady Gminy
Uchwały Rady Gminy
Gospodarka
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Podatki
Działalność Gospodarcza
Odśnieżanie 2017/2018
Ochrona Środowiska
Organizacje Pozarządowe
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
Kultura i rozrywka
Historia
Gminny Ośrodek Kultury
Imprezy
Biblioteki
Edukacja
Placówki oświatowe
Sport
Kluby sportowe
Wykaz imprez sportowych
Hala sportowa
Orlik
Pomoc Społeczna
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gmina
Podstawowe informacje
Ośrodek Zdrowia
Apteki
Zarządzanie Kryzysowe
Lecznice dla zwierząt
Jednostki OSP
Dzielnicowi
Urzędy Pocztowe
Magazyn Gminny
Komunikacja
Galeria
Galeria
Kliknij w zdjęcie aby uzyskać
powiekszenie oraz dodatkowy
opis. By zobaczyć całą galerię
kliknij w przycisk galeria.
Organy samorządowe

Euroregion Beskidy

BiP
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.

Mecz samorządowcy - pisarze
Publikacja: Tomasz Kiedroń | data umieszczenia: 2017-05-15

Piłką i piórem
Mecz piłki nożnej: Samorządowcy gminy Bestwina - reprezentacja pisarzy polskich

Reprezentacja Polski w Bestwinie? Czemu nie, wprawdzie nie ta z Robertem Lewandowskim i Łukaszem Piszczkiem, ale równie ciekawa drużyna grających pisarzy i poetów. To nie zdarza się codziennie! Z inicjatywą zorganizowania nietypowego meczu wyszła Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie, zaś okazją był ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Nasza książnica przeniosła się ze swoich zacisznych murów na boisko LKS Bestwina, zapraszając do współpracy klub sportowy, GOK oraz Referat Sportu i Promocji Urzędu Gminy. W sobotę, 13 maja naprzeciw siebie stanęli pracownicy jednostek samorządowych gminy Bestwina z wójtem Arturem Beniowskim na czele i wspomniani wyżej pisarze, dowodzeni przez prozaika Zbigniewa Masternaka, niedawnego gościa biblioteki.

     

W historii polskiej piłki nożnej zapisał się pamiętny "mecz na wodzie" pomiędzy Polską a RFN z 1974 r. Organizatorzy obawiali się, że po nocnych opadach sytuacja na murawie może być podobna, na szczęście wody nie było aż tyle, co wtedy we Frankfurcie. Niemniej czasami pod nogami chlupotało… Zanim mecz się rozpoczął, komentator (w tej roli dyrektor GOK Grzegorz Boboń) przywitał kibiców i samych zawodników wyprowadzanych z szatni przez najmłodszych adeptów LKS Bestwina. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor GBP Teresa Lewczak wspólnie z wójtem Arturem Beniowskim, a także kierownikiem Referatu Sportu i Promocji Łukaszem Wojsławem. Ponieważ Bestwina gościła reprezentację Polski w biało - czerwonych strojach z orzełkiem na piersi, odegrano hymn narodowy.
 W drużynie pisarzy wystąpili: Zbigniew Masternak, Krzysztof Gryko, Marcin Pawlik, Wiesław Janicki, Bartłomiej Malec, Krzysztof Szeremeta, Maciej Dobrzański, Roman Dziadkiewicz. Samorządowcy to Jacek Hańderek, Artur Beniowski, Grzegorz Gajda, Łukasz Wojsław, Wojciech Łysoń, Wojciech Lisewski, Tomasz Wójtowicz, Tomasz Niemczyk, Grzegorz Owczarz, Waldemar Fluder. Sędzią głównym był pan Krzysztof Koziarski.

Wynik? Hokejowy! Pracownicy jednostek samorządowych najwyraźniej doskonale rozpracowali taktykę przeciwnika, gdyż spotkanie zakończyło się rezultatem 8:5 dla "naszych". Na pocieszenie gościom pozostało osiągniecie indywidualne w postaci hat-tricka Zbigniewa Masternaka. Suche liczby nie odzwierciedlają jednak spektaklu, jaki zafundowały kibicom oba składy. Nie oszczędzano nóg, były ostre starcia w powietrzu i na ziemi, efektowne parady bramkarzy i popisy snajperskie. Gole zdobyli dla pisarzy Masternak (3), Dobrzański, Dziadkiewicz; dla samorządowców Łysoń (2), Lisewski (2), Beniowski (2), Fluder, Wojsław.
 Mimo zejścia z boiska "na tarczy", kapitan pisarzy zapowiedział, że z chęcią pojawi się w Bestwinie po raz kolejny, co spotkało się z entuzjastyczną reakcją wójta. Po końcowym gwizdku Artur Beniowski i Teresa Lewczak podarowali walecznym literatom pamiątkowy puchar. W budynku klubowym LKS Bestwina miał miejsce posiłek regeneracyjny połączony z wręczeniem upominków. Reprezentacja pisarzy otrzymała książki T. Lewczak "Zamek w Bestwinie", natomiast samorządowcy książkę Zbigniewa Masternaka "Kniaź". Wszyscy złożyli autografy na plakacie promującym mecz.
 Organizatorzy serdecznie dziękują każdemu, kto przyczynił się do przygotowania wspaniałej, literacko - sportowej imprezy, również wiernym fanom piłki nożnej. Przybył m.in. przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stanclik wraz z radnymi, a pracownicy GBP rozwinęli piękny transparent z napisem: "Biblioteka kibicuje!".

Więcej zdjęć: Galeria


   
 
 
Urząd Gminy, 43-512 Bestwina, ul. Krakowska 111
tel. +48 32 215 77 00,
fax. 215 77 12, e-mail: info@bestwina.pl