Dodaj nasz serwis do ulubionych Ustaw nasz serwis jako stronę startową
Urząd Gminy
Podstawowe Informacje
Wójt Gminy
Zastępca Wójta
Sekretarz Gminy
Skarbnik Gminy
Referaty Urzędu Gminy
Telefony
Regulamin organizacyjny
Strategia rozwoju
Druki w formie elektronicznej
Jednostki organizacyjne
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Oferty pracy
Bezpłatna Pomoc Prawna
Rada Gminy
Skład Rady Gminy
Statut Gminy Bestwina
Komisje
Sesje Rady Gminy
Uchwały Rady Gminy
Gospodarka
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Podatki
Działalność Gospodarcza
Odśnieżanie 2016/2017
Ochrona Środowiska
Organizacje Pozarządowe
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
Kultura i rozrywka
Historia
Gminny Ośrodek Kultury
Imprezy
Biblioteki
Edukacja
Placówki oświatowe
Sport
Kluby sportowe
Wykaz imprez sportowych
Hala sportowa
Pomoc Społeczna
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gmina
Podstawowe informacje
Ośrodek Zdrowia
Apteki
Zarządzanie Kryzysowe
Lecznice dla zwierząt
Jednostki OSP
Dzielnicowi
Urzędy Pocztowe
Magazyn Gminny
Komunikacja
Galeria
Galeria
Kliknij w zdjęcie aby uzyskać
powiekszenie oraz dodatkowy
opis. By zobaczyć całą galerię
kliknij w przycisk galeria.
Organy samorządowe

Euroregion Beskidy

BiP
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.

Nowy samochód stowarzyszenia "Razem"
Publikacja: Tomasz Kiedroń | data umieszczenia: 2017-02-06

"Razem" ma nowy samochód

Przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych Fiat Ducato Maxi został w dniu 4 lutego poświęcony przez ks. Cezarego Dulkę na terenie Ośrodka Mieszkalno - Rehabilitacyjnego Stowarzyszenia na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym "Razem" w Bestwinie. Auto zakupiono dzięki środkom z dotacji PFRON i przysłuży się ono do poprawienia komfortu życia podopiecznych Stowarzyszenia.

Poświęcenie było częścią spotkania noworocznego - zarazem podsumowania działań "Razem" w 2016 r. Prezes Maria Sysak - Łyp zaznaczyła w przemówieniu, iż dzięki wytrwałej pracy zaangażowanych osób - pracowników i wolontariuszy udało się zrealizować wiele wspaniałych przedsięwzięć. Wyliczyć pośród nich można warsztaty artystyczno - edukacyjne, imprezę "Osoby niepełnosprawne w akcji", imprezy z cyklu "Terapia w wielu odsłonach II", wycieczkę do Warszawy, obóz w Sarbinowie, "Turnusy Uśmiechu" w Wiśle, projekty "Pleciemy międzypokoleniową nić" i "Łączymy pokolenia i dzielimy się tym, co mamy" - dofinansowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, prowadzenie wsparcia dla mieszkańców Ośrodka i ich rodzin w ramach zadania: "Szansa na lepsze jutro dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem". Także gmina Bestwina wspomagała "Razem" wyasygnowanymi w tym celu środkami.

     

Pani prezes przedstawiła ponadto plany na rok 2017. Poinformowała, że pracę w Ośrodku rozpoczyna nowa p. dyrektor - Katarzyna Oleksy - Kawecka. Powiedziała również: "Bardzo się cieszymy, że udało nam się otrzymać dofinansowanie z PFRON na program "Potrafimy więcej - wszechstronne usprawnienie w Ośrodku Mieszkalno - Rehabilitacyjnym", ponieważ ten program daje młodym szansę na wypełnienie każdego dnia zajęciami - nie mają czasu na nudę! Codziennie rano rozpoczynają dzień poranną gimnastyką, mają zajęcia muzyczne, stolarskie, dogoterapię, hipoterapię, zajecia z psychologiem, terapię zajęciową krawiecką, kulinarną, plastyczną, wyjścia na basen, zajęcia indywidualne z asystentami".
 Udanego roku pogratulowali Stowarzyszeniu obecni na spotkaniu wiceminister Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed oraz poseł na Sejm RP Mirosława Nykiel. Przybyli także m.in. dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Wojewódzkim Ewa Niewiara, przedstawicielka Wydziału Polityki Społecznej UM w Bielsku - Białej Krystyna Cyran, była europoseł Grażyna Staniszewska, dyrektor ZSP w Bestwinie Agata Rak.

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowała się w części artystycznej wielokrotnie nagradzana na przeglądach grupa teatralna "Młodzi Razem" . Wokalne talenty ujawnił podopieczny Jarzy Pudełko zaś pokaz taneczny dały zdolne uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bestwinie. Po obiedzie nastąpiła zabawa karnawałowa z udziałem kapeli góralskiej "Ondraszki" ze Szczyrku.

Więcej zdjęć : Galeria

   
 
 
Urząd Gminy, 43-512 Bestwina, ul. Krakowska 111
tel. +48 32 215 77 00,
fax. 215 77 12, e-mail: info@bestwina.pl