Dodaj nasz serwis do ulubionych Ustaw nasz serwis jako stronę startową
Urząd Gminy
Podstawowe Informacje
Wójt Gminy
Zastępca Wójta
Sekretarz Gminy
Skarbnik Gminy
Referaty Urzędu Gminy
Telefony
Regulamin organizacyjny
Strategia rozwoju
Druki w formie elektronicznej
Jednostki organizacyjne
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Oferty pracy
Bezpłatna Pomoc Prawna
Rada Gminy
Skład Rady Gminy
Statut Gminy Bestwina
Komisje
Sesje Rady Gminy
Uchwały Rady Gminy
Gospodarka
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Podatki
Działalność Gospodarcza
Odśnieżanie 2016/2017
Ochrona Środowiska
Organizacje Pozarządowe
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
Kultura i rozrywka
Historia
Gminny Ośrodek Kultury
Imprezy
Biblioteki
Edukacja
Placówki oświatowe
Sport
Kluby sportowe
Wykaz imprez sportowych
Hala sportowa
Pomoc Społeczna
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gmina
Podstawowe informacje
Ośrodek Zdrowia
Apteki
Zarządzanie Kryzysowe
Lecznice dla zwierząt
Jednostki OSP
Dzielnicowi
Urzędy Pocztowe
Magazyn Gminny
Komunikacja
Galeria
Galeria
Kliknij w zdjęcie aby uzyskać
powiekszenie oraz dodatkowy
opis. By zobaczyć całą galerię
kliknij w przycisk galeria.
Organy samorządowe

Euroregion Beskidy

BiP
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.

Nagrody dla sportowców i działaczy
Publikacja: Tomasz Kiedroń | data umieszczenia: 2017-02-02

Sportowe laury Starosty Bielskiego - "nasi" wyróżnieni!

Podobnie jak kultura, tak i sport zajmuje w życiu naszego powiatu ważne miejsce - zawodnikom daje satysfakcję i motywację do wspinania się jeszcze wyżej a kibicom - radość z sukcesów swoich ulubieńców. Tym bardziej, gdy mistrzowie to nasi sąsiedzi. Starosta Andrzej Płonka co roku nagradza naśladowców Kamila Stocha, Anity Włodarczyk lub Roberta Lewandowskiego - bo także pod szczytami Beskidów rodzą się podobne talenty. Osiemnaste już spotkanie środowiska sportowego przyniosło deszcz nagród również dla bohaterów minionego sezonu pochodzących z gminy Bestwina.

     

1 lutego w siedzibie Starostwa nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymali:

  • Magdalena Solich - freediverka. Podwójna złota medalistka Mistrzostw Świata z fińskiego Turku, brązowa medalistka MŚ z Belgradu, rekordzistka świata i Polski, zdobywczyni pierwszych miejsc w zawodach m.in. w Brnie oraz w Barbórkowym Pucharze Śląska w Rybniku - indywidualnie i drużynowo.
  • Kladia Sachmerda, Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak, Natalia Pacyga, Monika Pacyga - kajakpolistki z UKS "Set" Kaniów, reprezentantki Polski. Dziewczyny zdobyły srebrne medale Mistrzostw Świata U21 we włoskich Syrakuzach jak również III miejsce w Pucharze Europy, II m. w Pucharze Polski a także I miejsce w XIX Mistrzostwach Polski Seniorów i w XVI Mistrzostwach Polski Juniorów.
  • Borys Zubczewski - kajakopolista z UKS "Set" Kaniów, kapitan drużyny seniorów - wicemistrzów Polski z 2016 r. Zdobył także I m. w Pucharze Europy, I m. w Pucharze Polski.
  • Kordian Kupczak - zawodnik kajak polo, UKS "Set". Kapitan drużyny juniorów młodszych - mistrzów Polski, I miejsce w Pucharze Polski, uczestnik międzynarodowych turniejów w Pradze, Szwajcarii, we Włoszech - zdobywca I miejsca.
  • Trenerzy prowadzący - Dariusz Pilarz i Bartłomiej Dawidek
  • Wojciech Pilarz - kajakarz klasyczny. Zdobywca I miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Moraw (k1 - 500m., k1 - 2000 m.) a także w I Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na tych samych dystansach, zwycięzca w Pucharze Polski Południowej (I m. - 2000 m.) i Długodystansowych Mistrzostwach Śląska (I m. - 2000 m.).

     

Nagrodę specjalną z rąk starosty Andrzeja Płonki i przewodniczącego Rady Powiatu Jana Borowskiego otrzymał pan Bogusław Bajerski, współorganizator wielu przedsięwzięć związanych z rozwojem kajak - polo a zwłaszcza Pucharu Europy w Kaniowie, odpowiednika piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Galę uświetniła wokalistka Justyna Surowiecka zaś prowadzącym był Mateusz Stwora. Przybyło wielu samorządowców i działaczy pracujących na co dzień w klubach sportowych z młodzieżą i zawodnikami dorosłymi. Spotkał się z nimi również wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz a z gminy Bestwina - wójt Artur Beniowski.

     

Foto - Mirosław Łukaszuk


   
 
 
Urząd Gminy, 43-512 Bestwina, ul. Krakowska 111
tel. +48 32 215 77 00,
fax. 215 77 12, e-mail: info@bestwina.pl