• Dzisiaj jest wtorek, 18/12/2018

    Dzisiaj są imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

17 / 02 / 2018

Zebranie stowarzyszenia "Z Sercem na Dłoni"

Wolontariusze gotowi do działania!
Zebranie sprawozdawcze  Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni”

To nie wymaga wcale poświęcenia całego swojego czasu.. wystarczy przyjść chociaż na chwilę, włączyć się w organizację Dnia Radości czy pomóc w akcji świątecznej… albo chociaż wpłacić 1% podatku, który zostanie tutaj, w naszej gminie! Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni” wciąż szuka nowych twarzy, „świeżej krwi” która zasili szeregi jednej z najbardziej rozpoznawalnych na naszym terenie organizacji charytatywnych.

            Ludzie zaufali nam i to zaufanie to wielki, społeczny kapitał, nie możemy go zmarnować! - powiedziała prezes Stowarzyszenia Iwona Sojka na zebraniu w dniu 16 lutego. Ostatnia wielka akcja zbiórki pieniędzy na pompę insulinową dla Adasia z Kaniowa udowodniła, jak bardzo tego rodzaju przedsięwzięcia są potrzebne. Z pomocą ofiarodawców zebrano kilkanaście tysięcy złotych i dzięki temu mały Adam otrzyma szansę na życie zbliżone jakością do tego, jakie prowadzą jego rówieśnicy. Mowa zresztą nie tylko o Adasiu, skorzystali z ludzkiego „serca na dłoni” także Hubert, Staś i wielu innych.

Rok 2017 był w Stowarzyszeniu niezwykle intensywny, wierni czytelnicy „Magazynu Gminnego i innych mediów z pewnością wiedzą o przynajmniej kilku działaniach. Niektóre z nich można przypomnieć: 29 stycznia Stowarzyszenie „Z Sercem na Dłoni” uczestniczyło w charakterze beneficjenta w Noworocznym Koncercie Kolęd i Pastorałek, który został zorganizowany przez gminny  GOK, a odbył się w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie. Po tym „mocnym uderzeniu” nastąpiły kolejne: spotkanie dla rodziców z terapeutą młodzieżowym, pomoc przy Bielskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, bardzo udany czerwcowy „Dzień Radości”, wybór  „Superucznia”, półkolonie letnie, turniej piłkarski, udział w Gminnej Świątecznej Zbiórce Żywności. Podobne akcje będą prowadzone w roku bieżącym, ale dojdzie do tego na przykład „Rolkowisko”.

            Nasza działalność opiera się na wolontariacie, ale tak naprawdę nie byłaby w pełni możliwa bez wsparcia i pomocy wielu osób, organizacji, instytucji oraz firm! - stwierdziła Iwona Sojka - dziękujemy w tym momencie gminie Bestwina, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniowie, Bibliotece Publicznej w Kaniowie, ZSP w Kaniowie, kaniowskiej parafii, Pani  księgowej Bożenie Domasik,  firmom, sklepom, zakładom usługowym z terenu naszej gminy oraz wszystkim tym, którzy z otwartym sercem pomagają nam, żebyśmy my mogli pomagać innym.

Pod koniec roku sprawozdawczego Stowarzyszenie liczyło 21 osób. Ponieważ zakończyła się kadencja Zarządu, na zebraniu walnym wyłonione zostały nowe władze. Dokonano niewielkich zmian, niemniej jednak każdy z członków poczuł się zobowiązany do aktywnej pomocy. Funkcję prezesa zgodziła się ponownie pełnić Iwona Sojka a wraz z nią kierować wolontariuszami będą Grzegorz Owczarz, Łukasz Furczyk, Kamil Gandor, Ewa Paczyńska, Łukasz Pękala, Marcin Furczyk. Wybrano także członków komisji rewizyjnej. Wszystkim życzymy satysfakcji z pięknej działalności i tradycyjnie zachęcamy mieszkańców do sprawdzenia swoich sił w roli wolontariusza.

Więcej zdjęć - GALERIA

Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆ