• Dzisiaj jest wtorek, 18/12/2018

    Dzisiaj są imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

13 / 02 / 2018

Wystawa fotograficzna w Muzeum Regionalnym

„Drapieżne oko obiektywu” – wystawa Karoliny Francuz i Mikołaja Gurgula

Jeżeli nazwiska Francuz i Gurgul nikomu nic jeszcze nie mówią, to wkrótce zaczną. Młodzi twórcy, którzy w dniu 12 lutego zaprezentowali swoje czarno – białe fotografie w bestwińskim Muzeum im. ks. Bubaka są zdolni i ambitni a ich zdjęcia mają ten „pazur” jaki wyróżnia artystów wytrwale dążących na same szczyty.

            Kim jest on, kim jest ona? Karolina marzy o profesjonalnym studiu z prawdziwego zdarzenia a tymczasem studiuje marketing i zarządzanie, podejmuje się prób modelingu, grafiki użytkowej, śpiewa solo i w zespołach muzycznych. Fotografuje od 10 lat – uwielbia portrety, od niedawna wykonuje je także w swojej własnej pracowni.

            Mikołaj w zasadzie od modelingu rozpoczynał, pasja fotograficzna przyszła później. Pochodzący z Jaworzna i mieszkający w Żarkach artysta również może być określany jako „człowiek renesansu”. Jego ulubionymi tematami są portrety, zwłaszcza kobiece i fotografia podróżnicza. Kocha muzykę, samemu tworząc melodyczne teksty utworów.

Jak sugeruje tytuł, fotografie w wielu wypadkach są „drapieżne”, wykonywane z niestandardowej perspektywy, z zaskakujących ujęć. Na tle przyrody bądź niepokojących, mrocznych elementów architektury pozują sami autorzy bądź ich przyjaciele. Inne zdjęcia – dla kontrastu – zachwycają stoickim spokojem.

            Karolina i Mikołaj, wręczyli również nagrody laureatom konkursu plastycznego „Trzej Królowie” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie. W ramach niespodzianki zaprosili zwycięzców na sesję zdjęciową i lekcję fotografii. To wspaniały prezent i wieść o nim została nagrodzona przez publiczność gromkimi oklaskami. Całe spotkanie poprowadził kustosz Muzeum Regionalnego Andrzej Wojtyła.

Więcej zdjęć - GALERIA

Voucher - Realizacja nagrody

Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆ