• Dzisiaj jest wtorek, 18/12/2018

    Dzisiaj są imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

09 / 02 / 2018

Ferie zimowe w GOK

„Do wyboru, do koloru” – Ferie zimowe w GOK

Tegoroczne, zimowe zajęcia dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury to pełna paleta wiedzy, zabawy i ruchu. Takie ferie zimowe są marzeniem niejednego ciekawskiego dzieciaka pragnącego czegoś więcej niż tylko elektronicznej rozrywki. Od 5 do 9 lutego trwał cykl spotkań plastycznych, teatralnych, etnograficznych.. i różnych innych.

           Instruktorki Karolina Żurowska i Katarzyna Czana zaprosiły uczestników w magiczny świat farb, kredek, pędzli i płótna. Na stworzonych obrazach zaroiło się od kotów, zaś białe koszulki i kawałki materiału nabrały żywych barw. Dzieła można było oczywiście zabrać do domu.

Z kolei choreograf Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Bestwina” Sławomir Ślósarczyk wprowadził najmłodszych w arkana folkloru ziemi bestwińskiej, charakterystycznego dla Lachów Zachodnich. Były zatem tańce i przyśpiewki ale również prezentacja instrumentów – od najstarszej fujarki wielkopostnej aż po skrzypce, dudy i heligonkę. Uzupełnieniem zajęć stał się pokaz strojów regionalnych, prosto z szafy zespołu „Bestwina”.

Na dokładkę – teatrzyki. Spektakle pt. „Na końcu świata... przygody Misia i Kacpra Pirata” oraz „Każda mądra głowa zna magiczne słowa” wywołały salwy śmiechu a ponadto nauczyły piosenek i... dobrych manier. Jeśli po obejrzeniu przedstawienia nadal kogoś rozpierała energia, z łatwością stracił jej nadmiar na energetycznych tańcach fitness.

Wielką furorę zrobiła nietypowa lekcja biologii – z żywymi wężami! Oczywiście lekcja w 100% bezpieczna, zwierzęta były łagodne, niejadowite, pozwoliły się dotykać i głaskać. Dzieci dowiedziały się jak odżywia się wąż, jakiej temperatury potrzebuje do życia, a także gdzie zaczyna się jego ogon, gdyż, wbrew pozorom, węże nie są całe jednym wielkim ogonem. Być może ktoś „zabłyśnie” swoją wiedzą w szkole albo nawet otrzyma „szóstkę?”

Więcej zdjęć - GALERIA

Sławomir Lewczak

GALERIA ZDJĘĆ